MZ i Simson
манивелата на симсона - Page 2 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
манивелата на симсона - Page 2 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

манивелата на симсона

+4
ivan ivanov 1991
extreme_rider
BaPHa
monster18
8 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

манивелата на симсона - Page 2 Empty Re: манивелата на симсона

Писане  Interface Вто 13 Сеп 2011, 21:26

При мен чалъма е един простичък спрей. Казах ти и преди - като ти е зор хлопай с отвертките и чуковете на воля. Всеки инструмент си има предназначение. Все едно като ми затегне пробката на маслото на колата да ударя със чука по тресчотката белким се развие icon_wink
Interface
Interface
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 267
Points : 311
Reputation : 3
Join date : 26.02.2010
Age : 30

Върнете се в началото Go down

манивелата на симсона - Page 2 Empty Re: манивелата на симсона

Писане  ivan ivanov 1991 Сря 14 Сеп 2011, 23:12

понякога не става сам с мускули,аз сам си достатъчно жилав между другото за мойте 67-68 кг засега
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

манивелата на симсона - Page 2 Empty Re: манивелата на симсона

Писане  monster18 Нед 16 Окт 2011, 20:54

колеги манивелата все още е така и немога да паля с нея какво да правя като я ритна един път и вече следващи те пати не зацепва
monster18
monster18
Спамер

Брой мнения : 1057
Points : 1248
Reputation : 5
Join date : 21.11.2010

Върнете се в началото Go down

манивелата на симсона - Page 2 Empty Re: манивелата на симсона

Писане  Interface Пон 17 Окт 2011, 03:48

на село дядо ми има едно карпати, което като ритнеш манивелата и остава долу, после когато го буташ назад се качва сама. Може някаква пружинка да ти се е откачила и да не връща някой механизъм....
Interface
Interface
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 267
Points : 311
Reputation : 3
Join date : 26.02.2010
Age : 30

Върнете се в началото Go down

манивелата на симсона - Page 2 Empty Re: манивелата на симсона

Писане  Kirilpm Сря 19 Окт 2011, 15:19

Относно болтовете както и да ги напъвате ако ще и с ключ да държите отверката,няма да се лашнат,най много да прескочат и да развалите нареза след няколко опита.Стряскат се челно или ако позволяват условията се нагряват,в този случай дали ще нагреете болта или отливката няма значение,при нагряване тя се разширява по бързо от стоманата.Стряскането аз го правя с строшена права отверка за да не развалям главата на болта.ВД 40 ако проникне там ще изпуска масло през болта докато си караме icon_wink И ако беше по добро от челното стряскане ударните гайковерти нямаше да са ударни,а щяха да имат една човка и да пръскат с ръждопреобразувател.А как най-лесно ще падне капака-с ударна отверка или гайковерт камък 10 и подходящ бит предназначен за ударно натоварване,в случай че не ти се намират с чук и дорник върху болта.Идеята на цялата операция с боя е резбата да охлаби,защото при стягане я подлагаме на напрежение на опън,като се натрупа и подходящ окис с времето става мноооого по-здраво стегната отколкото е била като нова.

Kirilpm
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 68
Points : 85
Reputation : 0
Join date : 21.09.2010

Върнете се в началото Go down

манивелата на симсона - Page 2 Empty Re: манивелата на симсона

Писане  monster18 Сря 19 Окт 2011, 19:51

колеги казахами че сигорно са заминали един от двата храповика и трябва да го сменя но щее близките дни или другия месец струва 15 лв icon_wink
monster18
monster18
Спамер

Брой мнения : 1057
Points : 1248
Reputation : 5
Join date : 21.11.2010

Върнете се в началото Go down

манивелата на симсона - Page 2 Empty Re: манивелата на симсона

Писане  Interface Чет 20 Окт 2011, 02:18

Kirilpm написа:Относно болтовете както и да ги напъвате ако ще и с ключ да държите отверката,няма да се лашнат,най много да прескочат и да развалите нареза след няколко опита.Стряскат се челно или ако позволяват условията се нагряват,в този случай дали ще нагреете болта или отливката няма значение,при нагряване тя се разширява по бързо от стоманата.Стряскането аз го правя с строшена права отверка за да не развалям главата на болта.ВД 40 ако проникне там ще изпуска масло през болта докато си караме icon_wink И ако беше по добро от челното стряскане ударните гайковерти нямаше да са ударни,а щяха да имат една човка и да пръскат с ръждопреобразувател.А как най-лесно ще падне капака-с ударна отверка или гайковерт камък 10 и подходящ бит предназначен за ударно натоварване,в случай че не ти се намират с чук и дорник върху болта.Идеята на цялата операция с боя е резбата да охлаби,защото при стягане я подлагаме на напрежение на опън,като се натрупа и подходящ окис с времето става мноооого по-здраво стегната отколкото е била като нова.

Искаш да ми кажеш, че си затягаш у вас крушките със ударен гайковерт? Или ти използваш пневматичен чук за да си забиеш картината на стената с тънко гвоздейче. Някои неща са просто безсмислени. Винтовете на капака с цел са направени да са за средно голяма отвертка. Ако трябваше да се "стряскат", щяха да са с размерите на гайките на джантите на автомобилите, където всъщност най-често се използва ударния гайковерт. Ако случайно не си обърнал внимание, в гумаджийниците преди да завият гайката с прословутия ти гайковерт напръскват болтовете точно с ВД-40 за да може при следващо сваляне да не се получи фал (най-често поради натрупване на мизерии и окиси, както ти спомена) и главината да остане с една резба по-малко. Силно се надявам ВД-40 да е по-тънко от маслото с което караш, точно същата причината поради която то прониква, а маслото не капе. За последното ти изречение съм 100% съгласен, но за написаното преди това - никак. icon_wink
Interface
Interface
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 267
Points : 311
Reputation : 3
Join date : 26.02.2010
Age : 30

Върнете се в началото Go down

манивелата на симсона - Page 2 Empty Re: манивелата на симсона

Писане  Kirilpm Чет 20 Окт 2011, 03:20

Аз с гайковерта дадох пример колко е полезно стряскането съжалявам,че не съм бил ясен,пробвай някога да видиш колко е трудно да лашнеш джанта стягане с хубав гайковерт на 7 атм налягане.И после пробвай челно да стреснеш с кръстачката,ако джантата позволява разбира се.По въпроса с какво ги лашкам с голяма отверка АПК Русе + един клапан смачкан в края в форма на права отверка,с който стряскам.Oт скоро си служа и с http://www.apextools.com/ImageCreation.aspx?id=3996&TableId=Product&PageId=ProductDisplay ,при разцепването на двигател от симсон се представи безупречно.Друг е въпроса,че се лашкат лесно и с гайковерт,но се иска усет и добър инструмент,онея дето почват да чукат като ти осучат ръцете в случая ще скъсат болта.ВД 40 всъщност е проникващ ръждопреобразувател + смазка,болтовете/шпилките и главината се мажат с грес,смазката в спрея се отмива от вода,с него се пръска при развиване и почистване.Това последното дето го писа с маслото и проникването ме заинтригува,понеже не съм сигурен,не мога да бъда категоричен,но имам едно двигателче което чака части,измито подсушено,утре ще му сложа капака с гарнитурата ще стегна болтовете и ще напръскам ще го полежа да стои 1 вечер така и ще проверя до къде е стигнала смазката.От преди ми е останало в главата,че алуминия е мек метал и от него също се правят дифтунги,по пътя на логиката болт,вероятно от СТ45 стегнат върху алуминиев капак би трябвало да направи херметично оплътнение.

Kirilpm
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 68
Points : 85
Reputation : 0
Join date : 21.09.2010

Върнете се в началото Go down

манивелата на симсона - Page 2 Empty Re: манивелата на симсона

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите