MZ i Simson
ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО - Page 4 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО - Page 4 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО

+33
bracus
млад моторист
Driftacha
Simson s51-50
Mad Max
MZ_TS150
Dichev
Pecata
ivan ivanov 1991
Dani
Kirilpm
lybaka78
Петър Пейков
SimsonMania
Toecutter
delqn_koev
hinkohinev
petio
ermin
dj rosko
exiled rider
МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД
Darkmen
Eleanor
simson_gb
nbajani
lachi
bizika
Nedko_vn
gogomen72
slavchev_89
spongi
extreme_rider
37 posters

Страница 4 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО - Page 4 Empty Re: ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО

Писане  extreme_rider Пон 01 Авг 2011, 00:58

Не струва ми се, че нямам грешка - и при отваряне и при затваряне се прави промяна във въпросната бобина, която се използва за източник на електромагнитно поле, само че едното подаване е 22 градуса преди горна мъртва точка, а второто подаване е около долна мъртва точка и за това не създава проблеми при работата на двигатела. С подаването на втората искра (на долна мъртва точка) се постига ефект на самопочистване на свещта. icon_wink
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО - Page 4 Empty Re: ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО

Писане  Toecutter Пон 01 Авг 2011, 01:11

Коя бобина запалителната ли Как при ДМТ тогава контактите са затворени
https://www.youtube.com/watch?v=z2fk9W73E3k в никаккъв случаи не свързваите контролна лампа към изводите на електронното чукче има опасност от разрушаването му

_________________
Toecutter
Toecutter
Спамер

Брой мнения : 1254
Points : 1308
Reputation : 19
Join date : 03.04.2011

Върнете се в началото Go down

ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО - Page 4 Empty Re: ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО

Писане  spongi Вто 27 Сеп 2011, 18:44

Аз също не съм виждал мотор при който да има достатъчно място да се събере шублер между резервоара и главата, освен ако двигателя за който става въпрос не са го сложили на някоя самоделна фреза. Искам да задам един въпрос свързан с използването на стробоскоп при центровката на двутактов двигател на мотопед или мотоциклет, няма значение дали е с електронно запалване или с чукче и наковалня ! Извинете ме за моята не компетентност, но ми е интересно каде ще се закачат кабелите на същия и как става това за да се измери нужното предварение на запалването на горивната смес. На по-новите моторетки сигурно има някакви белези по картера и магнета които да се засичат при използването на този уред, но при по-старите няма, а какви белези трябва да се търсят при мотор без магнет, на пример ЕТЗ 250 или 251 ? Обяснете ми защото не съм виждал как става това ? Нека да оставим на страна теоритичната част на моят въпрос защото като чета постовете Ви виждам, че с нея се справяте за повече от отличен и да вземе отношение някой който е правил центровка с такъв уред. Благодаря Ви предварително.
spongi
spongi
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 770
Points : 878
Reputation : 37
Join date : 24.09.2009
Age : 55

Върнете се в началото Go down

ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО - Page 4 Empty Re: ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО

Писане  extreme_rider Вто 27 Сеп 2011, 21:10

колега spongi това ми е и на мен мн интересно - как се прави центровка на 150/251 при положение ,че по запалването няма никъде белези ...
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО - Page 4 Empty Re: ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО

Писане  Toecutter Вто 27 Сеп 2011, 22:39

Да колеги така е Но колегата Лачи мисля че в един свои пост не помня кои беше в раздела за центровка е казва че се слагало нещо като градусомер на коляновия вал Фактически нещо като белези но точно как е не знам
Toecutter
Toecutter
Спамер

Брой мнения : 1254
Points : 1308
Reputation : 19
Join date : 03.04.2011

Върнете се в началото Go down

ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО - Page 4 Empty Re: ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО

Писане  spongi Сря 28 Сеп 2011, 00:10

Това може да е така, но не виждам как при работещ двигател на някакъв мотор ще бъде нагласено предварението на запалването, та нали за това е нужно да се пипне авансовата плочка ! При автомобилите е друго, единия от кабелите на стробоскопната лампа се хваща за кабела на бубината, този който отива в делкото и по този начин когато бубината индуцира и изпрати ток по кабела към делкото лампата на стробоскопа светва и виждаш дали белезите поставени на маховика и този на блока съвпадат и за доизкусуряване се наглася с делкото.
spongi
spongi
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 770
Points : 878
Reputation : 37
Join date : 24.09.2009
Age : 55

Върнете се в началото Go down

ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО - Page 4 Empty Re: ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО

Писане  Toecutter Пет 30 Сеп 2011, 18:32

някои може ли да коментира този клип https://www.youtube.com/watch?v=weVq9e50Erc&feature=related
Toecutter
Toecutter
Спамер

Брой мнения : 1254
Points : 1308
Reputation : 19
Join date : 03.04.2011

Върнете се в началото Go down

ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО - Page 4 Empty Re: ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО

Писане  lybaka78 Вто 04 Окт 2011, 18:02

Центробежен регулатор!Това е.

lybaka78

Брой мнения : 9
Points : 13
Reputation : 0
Join date : 26.09.2011

Върнете се в началото Go down

ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО - Page 4 Empty Re: ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО

Писане  Toecutter Сря 05 Окт 2011, 01:15

Аз защо си мислех че са белези за центровка Какво регулира този регулатор
Toecutter
Toecutter
Спамер

Брой мнения : 1254
Points : 1308
Reputation : 19
Join date : 03.04.2011

Върнете се в началото Go down

ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО - Page 4 Empty Re: ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО

Писане  spongi Сря 05 Окт 2011, 01:40

Прав е колегата, това е центробежен регулатор, както на ЕС 1 175 и други модели МЗ.Тези белези са за центровката на двигателя, но това няма значение защото при работещ двигател почти няма как да се въздейства върху авансовата плочка, чукчето и центровката на предварението на двигателя, нека някой да пробва и ако му се получи да пише. Колеги, да оставим това, че сигурно има много начини да се направи центровка на двутактов двигател, бил той с електронно запалване или с чукче и наковалня, но разберете, че това става най-лесно, най-точно и най-бързо с използането на индикаторен часовник. Дали ще сложиш на коляновия вал картонено колело със скала с изписани градуси, индикаторен часовник или нещо подобно няма значение, защото целта ни е да намерим оптималния вариант при който нашия мотор ще се чувства най-добре, както с вървенето така и с горенето, ако не съм прав кажете. Поне този от който се научих да правя ценровки на двутактов двигател /първата ми беше през 1979 г./ и който си хранеше къщата с този занаят, го правеше с индикаторен часовник.
spongi
spongi
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 770
Points : 878
Reputation : 37
Join date : 24.09.2009
Age : 55

Върнете се в началото Go down

ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО - Page 4 Empty Re: ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО

Писане  Kirilpm Сря 05 Окт 2011, 02:09

А какво правим когато машината не работи със стандартните настройки.Следния пример давам:в любителската ми практика винаги съм настройвал чукчетата на 0.4,хванах се да реставрирам италянски скутер,основен ремонт иглени лагер основни лагери бутало шлайф както си му е реда,м/у другото отвътре пълно копие на симсонС50 с изключение на питите на вала различават се по форма,еднаква биела,еднакво бутало,еднакъв чоп,козметични разлики в цилиндъра.Та направих неговата плочка,класическа схема чукче с 2 бобини ниско напрежение на плочката едната за запалване едната за консуматори,едната бубина минава през чукчето оттам подавам на 12в бобина високо напрежение за симсон от модела с чукче.Пущината запали от първото ритане след основния ремонт,без да почерпя бензин в цилиндъра,даже смукача не затворих.Работи устойчиво,но повече от 1500 оборота(слух) не може.Та по бабешкия метод хакам с луфтомера луфт 0,8 на чукчето,гледам не затваря,минавам на 0.7 затвори,аванса си седи точно 2мм под ГМТ с индикатор на свален двигател го гласих.5 ритания едвам запали,ама държи обороти дето резачка ще им завиди,минавам на 0.5 и изненада - искра има бензин има аванса не е пипнат пущината не пали,чистя чукчето връщам се на 0.4 запали от четвърт,подавам газ не реагира.0.5 не пали 0.6 не пали 0.7 запали от 2рото ритане ама вече беше сравнително топъл.Е това ако може някой да ми го обясни бирата му я нося с метален кег Nazdrave_2 .Може ли пущината да е предвидена да работи с по голям аванс? или с по голямо закъснение направи ми впечатление,че за разлика от всичко двутактово,що съм отварял главата няма почти никаква горивна камера?

Kirilpm
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 68
Points : 85
Reputation : 0
Join date : 21.09.2010

Върнете се в началото Go down

ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО - Page 4 Empty Re: ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО

Писане  extreme_rider Сря 05 Окт 2011, 02:39

пробвай го на 1.5 предварение и 0.4 разстояние на чукчето , ако пак се прави на интересно намали още малко предварението или разтегни леко авансовата плочка и експериментирай и където работи най-задоволяващо там я заковавай icon_wink
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО - Page 4 Empty Re: ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО

Писане  Kirilpm Чет 06 Окт 2011, 02:02

Днес си поиграх малко дадох аванс и запали г/д 3мм под ГМТ 3.5 вече е на ръба на детонацията.Работи си идеално с чукче 0.4,играх си половин час да го полирам почнах с П600 и свърших с П2000 върху стъкло,но работи като часовник.Нямах време да пробвам с по отворено чукче късно се прибрах от работа,утре на пук на това колко хубаво работи ще направя чукчето 0.5 после 0.6 и ще пиша резултати.

Kirilpm
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 68
Points : 85
Reputation : 0
Join date : 21.09.2010

Върнете се в началото Go down

ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО - Page 4 Empty Re: ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО

Писане  lachi Чет 06 Окт 2011, 04:51

При промяна на разстоянието между чукчето и наковалнята, центровката също се променя в някакви граници.

lachi
Глобален модератор
Глобален модератор

Брой мнения : 961
Points : 1079
Reputation : 111
Join date : 20.04.2010

Върнете се в началото Go down

ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО - Page 4 Empty Re: ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО

Писане  spongi Съб 08 Окт 2011, 00:49

Колега, за МЗ РТ 125 настройките за запалване са 4.25 мм. преди ГМТ и луфт между чукчето и наковалнята 0.4 мм. и електродите на свеща - 0.6 мм. сигурно и други модели стари моторетки ще имат подобни настройки, но нека да не забравяме, че преди години бензините по бензостанциите бяха с по-малко октаново число. Този линк е от една тема в мото-зона.индекс и в нея ще намериш указания за повечето стари мотори. http://www.ostmotorrad.de/mz/rt/index.html
spongi
spongi
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 770
Points : 878
Reputation : 37
Join date : 24.09.2009
Age : 55

Върнете се в началото Go down

ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО - Page 4 Empty Re: ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО

Писане  Kirilpm Чет 20 Окт 2011, 03:33

Проблема със скутера решен- не купувайте чукчета Boshc,хората са тарикати и вече правят фалшификати на дребни детайли,де надписа не се вижда лесно.Разхлопа се след кратък пробег едната пъпка и си реших проблема с запояване на пъпки от жигулово чукче на старото,с което купих мотора.Сега работи перфектно на 2мм под гмт и 0,4 луфт.До там се бях побъркал,че щях да го отворя наново да сметна степен на сгъстяване,да не би да е било предвидено за бензин А60 hihihihi

Kirilpm
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 68
Points : 85
Reputation : 0
Join date : 21.09.2010

Върнете се в началото Go down

ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО - Page 4 Empty Re: ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО

Писане  Toecutter Вто 24 Яну 2012, 18:36

ii


Последната промяна е направена от Toecutter на Сря 09 Сеп 2015, 01:33; мнението е било променяно общо 1 път
Toecutter
Toecutter
Спамер

Брой мнения : 1254
Points : 1308
Reputation : 19
Join date : 03.04.2011

Върнете се в началото Go down

ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО - Page 4 Empty Прецизна Центровка на Електронно Запалване

Писане  Dani Вто 21 Фев 2012, 04:52

Прочетох не малко теми за центровка на електронно запалване ... Но от нито една не можах да добия представа как можем да си направим сами центровка на Електронно-индуктивно (Транзисторно) без-акумулаторно " 6V/12V " запалване каквото е Simson S51-Enduro и някои други модели. Знам че много колеги могат да ми разяснят как се прави такава центровка на Акумулаторното Електронно Запалване което е при ЕТЗ 150,250,251.... и там някои други такива подобни модели с въпросното Акумулаторно запалване. Нека в тази тема разясним принципа на работа и начина на центроване на конкретното запалване при Simson-ите. Аз искам да направя тази процедура на моята Мотопедка защото пт известно време не ми харесва ... Задавал съм въпроса в няколко теми но не получавам конкретен отговор и просто сега реших да го направим в обща тема за да могат да четат всички които имат нужда. Имам представа горе-долу за какво става на въпрос обаче нека разясним за да ми стане на мен по-ясно а и на другите които четат това. Както има за Контактното запалване хиляди обяснения и начини за точната му центровка така и за това има предполагам. Предполагам във Форума има лица които са на лице с този тип запалване и ще помогнат с каквото могат нали все пак за това е форума да си помагаме Аз ще допринасям към темата с каквото мога... Ще се радвам и вие да се включите

П.П. Ето и една картинка която пояснява само веригата на запалването при Simson-a.Мисля че от нея може да се добие представа за тези които още незнаят за какво става на въпрос.
ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО - Page 4 Scaled.php?server=191&filename=99157008

П.П. 2 Току що намерих и схемата на Електронния Блок Осъществена с тиристор BT151

ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО - Page 4 Simson-zapalvane


Последната промяна е направена от Dani на Вто 21 Фев 2012, 06:01; мнението е било променяно общо 2 пъти
Dani
Dani
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 64
Points : 85
Reputation : -1
Join date : 05.09.2010

Върнете се в началото Go down

ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО - Page 4 Empty Re: ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО

Писане  extreme_rider Вто 21 Фев 2012, 04:53

абе колега не мислиш ли, че е безмисленно да пускаш тема и да пишеш в съществуващата ?
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО - Page 4 Empty Re: ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО

Писане  ivan ivanov 1991 Вто 21 Фев 2012, 06:18

по принцип ако някои го опише подробно точно сега как става центровката с ел. запалване на симсон ше е от една страна добре за момчето да разбере как става,защото няма да чете всичко което е писано и да отсява,а просто и които и да е нов във форума просто ше доиде тука накрая и ше чете,но от друга страна пък се повтаря това защото е писано бая за центровката icon_wink колега аз имам минск 125 които е с ел.запалване,ако трябва ми пиши да ти кажа как става,за симсона няма да е по различно ,стига да схванеш това което ше ти кажа,по принцип е лесно да се направи центровката,но в началото и на мене ми изглеждаше сложно,споко,никой не е бил научен кат се е родил,а и човек се учи цял живот icon_wink Hmmm драсни ако се налага Hmmm
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО - Page 4 Empty Re: ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО

Писане  Pecata Сря 11 Апр 2012, 20:01

Колеги,
Някаква информация относно центровка на Simson 70cc?
1.6мм преди ГМТ и 0.4мм за свещ дали ще е оптимално?!
Pecata
Pecata
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 77
Points : 108
Reputation : 4
Join date : 25.02.2010

Върнете се в началото Go down

ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО - Page 4 Empty Re: ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО

Писане  Dichev Сря 11 Апр 2012, 20:14

Според мен най-добре е 1.8мм нищо ,че е 70сс :) за свещта 0.4 ;)
Dichev
Dichev
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 315
Points : 355
Reputation : 18
Join date : 25.10.2011
Age : 28

Върнете се в началото Go down

ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО - Page 4 Empty Re: ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО

Писане  Pecata Сря 11 Апр 2012, 20:58

Значи всичко е ОК, тези 0.2мм с шублера трудно ги виждам icon_wink
Pecata
Pecata
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 77
Points : 108
Reputation : 4
Join date : 25.02.2010

Върнете се в началото Go down

ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО - Page 4 Empty Re: ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО

Писане  MZ_TS150 Пон 25 Юни 2012, 18:36

Здравейте колеги и приятели ! Имам MZ TS 150 и мисля, че центровката ми има голямо предварение и манивелата ми потроши краката(има го и в друга тема, но ме насочиха към вас, съжалявам ако съм сбъркал с темите). Понеже съм новак с моторите и може дори да ми е глупав въпроса, но искам да попитам какво е маховик и колко милиметра трябва да се настрои чукчето според производителя. Благодаря ви предварително ! :)

MZ_TS150

Брой мнения : 15
Points : 21
Reputation : 0
Join date : 21.06.2012

Върнете се в началото Go down

ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО - Page 4 Empty Re: ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО

Писане  MZ_TS150 Пон 25 Юни 2012, 19:31

Намерих едно ръководство за МЗ в електронен вариант на немски, в което пише : Unterbrecherkontaktabstand 0,3+0,1 mm
Мисля, че това са милиметрите за въпросната настройка, но все пак бих искал да чуя и вашите мнения. :)

MZ_TS150

Брой мнения : 15
Points : 21
Reputation : 0
Join date : 21.06.2012

Върнете се в началото Go down

ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО - Page 4 Empty Re: ЦЕНТРОВКА НА ЗАПАЛВАНЕТО

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 4 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите