MZ i Simson
Сглабяне на двигател MZ ES 175/1 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Сглабяне на двигател MZ ES 175/1 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Сглабяне на двигател MZ ES 175/1

5 posters

Go down

Сглабяне на двигател MZ ES 175/1 Empty Сглабяне на двигател MZ ES 175/1

Писане  aironhight Сря 20 Апр 2016, 19:48

Здрасти, колеги! Започвам сглабянето на двигателя на MZ ES 175/1 (не беше каран над десетилетие) и го отворих за смяна на лагери и семеринги и като цяло да видя обстановката в двигателя. Останах приятно очарован. Купил съм си каквото беше за смяна и сега ще почвам събирането. Помагайте със съвети за неща, които да следя при сглобяването, които да внимавам да не повредя по някакъв начин. Абе като цяло съвети за това какво да внимавам да не направя или да внимавам да не пропусна да направя. Всички съвети са добре дошли! thank_you more_bg
aironhight
aironhight
Новак
Новак

Брой мнения : 35
Points : 53
Reputation : 0
Join date : 24.04.2014

Върнете се в началото Go down

Сглабяне на двигател MZ ES 175/1 Empty Re: Сглабяне на двигател MZ ES 175/1

Писане  spongi Сря 20 Апр 2016, 20:59

aironhight написа: Помагайте със съвети за неща, които да следя при сглобяването, които да внимавам да не повредя по някакъв начин. Абе като цяло съвети за това какво да внимавам да не направя или да внимавам да не пропусна да направя. Всички съвети са добре дошли! thank_you more_bg
Не чукай по коляновия вал........а когато наредиш скоростите, ги провери дали включват нормално още преди да си затворил картерите, не забравяй и кривата шайба като зацепваш съеденителя.........Успех....
spongi
spongi
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 770
Points : 878
Reputation : 37
Join date : 24.09.2009
Age : 55

Върнете се в началото Go down

Сглабяне на двигател MZ ES 175/1 Empty Re: Сглабяне на двигател MZ ES 175/1

Писане  Penchev Pencho Съб 23 Апр 2016, 04:21

Пожелавам приятно сглобяване... Welcome

Penchev Pencho
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 163
Points : 193
Reputation : 11
Join date : 27.08.2009

Върнете се в началото Go down

Сглабяне на двигател MZ ES 175/1 Empty Re: Сглабяне на двигател MZ ES 175/1

Писане  enduroto Съб 23 Апр 2016, 05:08

Колега, при сглобяване на скоростите, внимавай с зацепването на зъбния сектор на включващия механизъм, защото има белези. Да не го разглобяваш и сглобяваш няколко пъти. icon_wink

enduroto
Новак
Новак

Брой мнения : 49
Points : 52
Reputation : 3
Join date : 30.03.2013

Върнете се в началото Go down

Сглабяне на двигател MZ ES 175/1 Empty Re: Сглабяне на двигател MZ ES 175/1

Писане  spongi Съб 23 Апр 2016, 19:09

enduroto написа:Колега, при сглобяване на скоростите, внимавай с зацепването на зъбния сектор на включващия механизъм, защото има белези......:
Здрасти, стана ми интересно за белезите, скоро не съм отварял такъв двигател и вероятно съм забравил, ще може ли да припомниш за тях, ако качиш и някоя снимка ще бъде супер. ....
spongi
spongi
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 770
Points : 878
Reputation : 37
Join date : 24.09.2009
Age : 55

Върнете се в началото Go down

Сглабяне на двигател MZ ES 175/1 Empty Re: Сглабяне на двигател MZ ES 175/1

Писане  aironhight Нед 24 Апр 2016, 00:25

И аз чувам за първи път Buuuuuum
aironhight
aironhight
Новак
Новак

Брой мнения : 35
Points : 53
Reputation : 0
Join date : 24.04.2014

Върнете се в началото Go down

Сглабяне на двигател MZ ES 175/1 Empty Re: Сглабяне на двигател MZ ES 175/1

Писане  enduroto Нед 24 Апр 2016, 02:25

Ето снимка. Мисля че на зъбния сектор белега беше точка. Като го разглобиш, ще ги видиш. Ако не спазиш белезите, ще ти изчезнат няколко скорости, зависи колко зъба си прескочил. Успех.

Сглабяне на двигател MZ ES 175/1 27014624_PC060005

enduroto
Новак
Новак

Брой мнения : 49
Points : 52
Reputation : 3
Join date : 30.03.2013

Върнете се в началото Go down

Сглабяне на двигател MZ ES 175/1 Empty Re: Сглабяне на двигател MZ ES 175/1

Писане  spongi Нед 24 Апр 2016, 02:52

Колега, мисля, че почна да се бъзикаш с нас,  та това което показваш изобщо не е снимка на двигател на МЗ ЕС 175 или 250 ! Ти изобщо виждал ли си такъв двигател ???? Започвам да се съмнявам, че всичко за което си писал, е плод на търсене в гугъл, без да си направиш сметка, че някой може да е правил тези неща и ще те хване неподготвен hihihihi Zasramen ????
spongi
spongi
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 770
Points : 878
Reputation : 37
Join date : 24.09.2009
Age : 55

Върнете се в началото Go down

Сглабяне на двигател MZ ES 175/1 Empty Re: Сглабяне на двигател MZ ES 175/1

Писане  enduroto Нед 24 Апр 2016, 03:09

Колега, внимавай да не се изложиш като дебата в другата тема за опорния винт на шибъра за карбуратора на Етз 150.

Почети малко литература. Другия път като се изказваш да си подготвен.

http://www.ostmotorrad.de/mz/es/es175_1rep/index.php#a42

http://www.mz-es.de/mz-es-175-250/bedienungsanleitung.html

spongi написа:Колега, мисля, че почна да се бъзикаш с нас,  та това което показваш изобщо не е снимка на двигател на МЗ ЕС 175 или 250 ! Ти изобщо виждал ли си такъв двигател ????  Започвам да се съмнявам, че всичко за което си писал,  е плод на търсене в гугъл, без да си направиш сметка, че някой може да е правил тези неща и ще те хване неподготвен hihihihi Zasramen ????

Тези белези няма да ги забравя никога, след като 80-те години един двигател го цепих 2 пъти, защото тогава нямаше интернет и нямаше кой да те посъветва. Всичко правихме на проба - грешка.

enduroto
Новак
Новак

Брой мнения : 49
Points : 52
Reputation : 3
Join date : 30.03.2013

Върнете се в началото Go down

Сглабяне на двигател MZ ES 175/1 Empty Re: Сглабяне на двигател MZ ES 175/1

Писане  spongi Нед 24 Апр 2016, 04:01

Господине, такъв мотоциклет в семейството ми има от 1974 г. и ще ме амбицираш още в понеделник да отворя един блокиран двигател който стои за резерва.....и ще кача снимки от МЗ ЕС 175, а не някакви снимки от неопределен модел, колкото до темата за карбуратора, попитай момчето което пусна темата , колко време преди твоя отговор му писах на лични, кой винт за какво е ! Колкото до това, че твоето мнение в темата е последното и никой не е писал след това, не означава ,че е вярно, още повече, че там имаше една графика на карбуратор и нещо свързано с това, че може да бъде полезно за някого, но явно не е било полезно за теб, защото не си успял да разбереш на практика кой винт за какво е. Повечето пъти превода не е точен и гугъл води до грешки. .. Не искам да те обидя, но спирам до тук....
spongi
spongi
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 770
Points : 878
Reputation : 37
Join date : 24.09.2009
Age : 55

Върнете се в началото Go down

Сглабяне на двигател MZ ES 175/1 Empty Re: Сглабяне на двигател MZ ES 175/1

Писане  enduroto Нед 24 Апр 2016, 04:06

Да, няма смисъл да спорим. Имам чувството че в този форум сме само двамата. Надявам се колегата като разглоби двигателя, да сподели дали има белези. Biri4ka

До колколкото си спомням, зъбния сектор на Ес 175 и 250 имаше разлика от този на Ес 175/1/2 - 250/1/2 . Белезите бяха на различни места. Имаше разлики и във вилките. Доста години минаха, но сега си поприпомням някои неща.

За колегата, който пусна темата. Ето малко видео, за да се запознаеш какво има в двигателя. icon_wink

https://www.youtube.com/watch?v=_FbyI7jbepg

https://www.youtube.com/watch?v=FbUjUSTo1GI


enduroto
Новак
Новак

Брой мнения : 49
Points : 52
Reputation : 3
Join date : 30.03.2013

Върнете се в началото Go down

Сглабяне на двигател MZ ES 175/1 Empty Re: Сглабяне на двигател MZ ES 175/1

Писане  Xxeon Нед 24 Апр 2016, 16:26

Силно се съмнявам да няма белези.Щом ижето има,шанса немската машина да няма е много малък.Както е показано на снимката единия трябва да е на червяка,другия на петлето(превключващата муфа).Само че,местоположението на белезите трябва сам да си го намериш,не мога да ти кажа със точност къде са. icon_wink
Xxeon
Xxeon
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 164
Points : 195
Reputation : 3
Join date : 26.03.2013
Age : 25

Върнете се в началото Go down

Сглабяне на двигател MZ ES 175/1 Empty Re: Сглабяне на двигател MZ ES 175/1

Писане  Penchev Pencho Нед 24 Апр 2016, 17:20

spongi написа:Колега, мисля, че почна да се бъзикаш с нас,  та това което показваш изобщо не е снимка на двигател на МЗ ЕС 175 или 250 ! Ти изобщо виждал ли си такъв двигател ????  Започвам да се съмнявам, че всичко за което си писал,  е плод на търсене в гугъл, без да си направиш сметка, че някой може да е правил тези неща и ще те хване неподготвен hihihihi Zasramen ????

... "гледам и не вярвам на ушите си" че, колега spongi го казва това!!!!!!! Embarassed Не се сърди spongi и нищо лично към теб, но.... hihihihi

Penchev Pencho
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 163
Points : 193
Reputation : 11
Join date : 27.08.2009

Върнете се в началото Go down

Сглабяне на двигател MZ ES 175/1 Empty Re: Сглабяне на двигател MZ ES 175/1

Писане  aironhight Нед 24 Апр 2016, 19:46

Spongi , снимките са от такъв мотор. Явно си забравил как изглежда. Ето сега и аз да се включа в дебата с малко литература от книгата "РЪКОВОДСТВО за ремонт на МОТОЦИКЛЕТИТЕ *МЗ* ES 175/1, 250/1 и ES 300" Сглабяне на двигател MZ ES 175/1 1eqfzl Сглабяне на двигател MZ ES 175/1 1qmrsi
aironhight
aironhight
Новак
Новак

Брой мнения : 35
Points : 53
Reputation : 0
Join date : 24.04.2014

Върнете се в началото Go down

Сглабяне на двигател MZ ES 175/1 Empty Re: Сглабяне на двигател MZ ES 175/1

Писане  spongi Нед 24 Апр 2016, 23:01

Penchev Pencho написа:
spongi написа:Колега, мисля, че почна да се бъзикаш с нас,  та това което показваш изобщо не е снимка на двигател на МЗ ЕС 175 или 250 ! Ти изобщо виждал ли си такъв двигател ????  Започвам да се съмнявам, че всичко за което си писал,  е плод на търсене в гугъл, без да си направиш сметка, че някой може да е правил тези неща и ще те хване неподготвен hihihihi Zasramen ????

... "гледам и не вярвам на ушите си" че, колега spongi го казва това!!!!!!!  Embarassed Не се сърди spongi и нищо лично към теб, но.... hihihihi
Прави сте, сутринта се усетих, че изразих некоректно мнение към колегата за първата снимка която качи, извинявам му се пред всички.......... Но да си дойдем на темата, към твърдението, че имало някакви белези по зъбните колелета и другите елементи, възможно е и това да е така, макар, че и на двете клипчета които беше качил от ютюб, не видях някой да показва подобни белези.....а преди повече от двадесет години нямаше нито ютюб, нито интернет, а мобилните телефони бяха големи колкото тухла единичка.....правихме всичко по "инстинкт" и ставаше......и винаги съм проверявал дали вилките се движат нормално и зацепват зъбните колелета, но никога, никога не са ми "изчезвали" предавки..........надявам се утре да имам възможност да отворя онзи двигател за който казах и ще проверя дали има някакви белези, които преди това не съм и търсил...
spongi
spongi
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 770
Points : 878
Reputation : 37
Join date : 24.09.2009
Age : 55

Върнете се в началото Go down

Сглабяне на двигател MZ ES 175/1 Empty Re: Сглабяне на двигател MZ ES 175/1

Писане  spongi Сря 10 Авг 2016, 01:48

Съжалявам, че мина толкова време, но мисля, че това което обещах на колегата вече е факт.... ето и обещаните снимки, но в другата тема на колегата......... https://bgsimsonimz.forumotion.net/t5669-topic
spongi
spongi
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 770
Points : 878
Reputation : 37
Join date : 24.09.2009
Age : 55

Върнете се в началото Go down

Сглабяне на двигател MZ ES 175/1 Empty Re: Сглабяне на двигател MZ ES 175/1

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите