MZ i Simson
Руски мотоциклети - Page 2 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Руски мотоциклети - Page 2 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Руски мотоциклети

+4
cau
Nedko_vn
extreme_rider
MZ
8 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Руски мотоциклети - Page 2 Empty Re: Руски мотоциклети

Писане  cau Чет 17 Юни 2010, 19:42

Много полезна информация,евала за труда.И все пак е важно да се знае,както пише и в статията,че ИЖ си тръгва,като самостоятелна марка!!!.По-късно, че е имало копиране при следващите модели, имало е,спор няма.....при положение, че имаш нещо на готово,защо да не се възползваш.
cau
cau
Потребител
Потребител

Брой мнения : 113
Points : 147
Reputation : 2
Join date : 28.03.2010

Върнете се в началото Go down

Руски мотоциклети - Page 2 Empty Re: Руски мотоциклети

Писане  Nedko_vn Чет 17 Юни 2010, 20:49

cau написа:ИЖ си тръгва,като самостоятелна марка!!!
Surprised

Май не четеш внимателно или грешиш при тълкуването. Какво искаш да кажеш с това: - "Самостоятелна". Може би не е била акционерно дружество или т.н. РМД hihihihi Или искаш да кажеш, че са произвеждали тяхни разработки??? Ако имат такава, коя е тя и издържана ли е била или само прототип, който е бил по скоро срам за създателя си???
Цитат 1:
Първият серийно произвеждан съветски мотоциклет е ИЖ-49, а той е си е ДКВ.
cau написа:ИЖ си тръгва,като самостоятелна марка!!!
Surprised
Цитат 2:
Колкото до ИЖ, до 1940 година те продължили да произвеждат предимно прототипи, основаващи се на немските DKW и Adler, но със заемки и от американските Harley-Davidson и Indian що се касаят някои от V-образните им разработки на двигатели.
Surprised
cau написа:По-късно, че е имало копиране при следващите модели, имало е,спор няма.....при положение, че имаш нещо на готово,защо да не се възползваш.
Цитат 3
След войната руснаците са отмъкнали под формата на военни трофеи много чертежи и техническа документация относно мотоциклетите DKW и на тяхно основание създават ИЖ-350

Как тълкуваш това??? За мен си е чиста проба мародерство. Това е типично за слабите хора, а в конкретния случай, на невежи и некадърни хора. Защо американците и англичаните не отмъкнаха нито един завод, а постъпиха грамотно и взеха на работа, при себе си, можещите?

Малко история няма да ти навреди. Добре е да погледнеш на нещата обективно, а не като заклет фен. Братушките, ако можеха да направят нещо, едвали щяха да произвеждат 100 години едни и същи машини, а и да са можели, партията им е пречила. Спирам участието си по този въпрос, защото за мен е изчерпан преди 1989-та, когато още съществуваше СССР.
Nedko_vn
Nedko_vn
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1187
Points : 1800
Reputation : 128
Join date : 09.08.2009
Age : 54

https://bgsimsonimz.forumotion.net

Върнете се в началото Go down

Руски мотоциклети - Page 2 Empty Re: Руски мотоциклети

Писане  cau Чет 17 Юни 2010, 22:02

Хах,слаби и некадърни,така ли ги наричаш ,срамота човек ти и целия български народ дължим толко на тази нация, а ти ги нарицаваш така.Значи първо аз не съм някакъв заклет фен на ИЖ,а просто любител на марката,съжалявам че ми е малко историята,може би ,ако бях толко вещ,като теб можеше да съм админ на някой сайт за мотори.Историтя на мен за моторите ми е оскъдна,просто защото имам и други работи,и нямам време само да се ровя и да търся информация за двуколесни машини,това което намерих явно бяга от истината.Еми добре ок, ама да кажеш за тази нация че са неграмотни и невежи ,за мен това е недостик на знания по история icon_wink .Именно невежите,ако не се лъжа спечелиха войната с "великите германци",именно те търпяха глад,студ,мизерия недостик на оръжия и какво ли още не,но може би защото са прости и некадърни успяха да победят.А Германците,какво имаха всичко в голямо количестество,предполагам знаеш гледал си стари филми,нищо не им е липсвало.Хах а това ме разби "100 години едно и също",какво имаш предвид обоснови се по-конкретно мотори или какво??Явно не знаеш,те правят продукция която да им върши работа без да взима предвит нейния външен вид и така нататък.Те правят надежни и качествени неща,"ама били грозни,ама много харчели,ама еди кво си еди щоси"....ама тях мнението на другите не ги интересува,важното е да си вършат работа.Именно некадърните,неграмотни и невежи руснаци са водеща сила в света,те сами си се развит без да са зависещи от другите.Едни от най-голямите националисти,а не като нас дупедавци.Доста държави,а предполгам по-нататък и една голяма част от света ще зависи от тях и тяхната икономика и развитие.Съжалявам,че извъртях темата,но такива грозни думи за тази велика нация....просто не издържах.
cau
cau
Потребител
Потребител

Брой мнения : 113
Points : 147
Reputation : 2
Join date : 28.03.2010

Върнете се в началото Go down

Руски мотоциклети - Page 2 Empty Re: Руски мотоциклети

Писане  Nedko_vn Пет 18 Юни 2010, 00:52

Да, това го казах съвсем отговорно. Говоря за техническите постижения, а войната не е спечелена от Русия, а от съюзниците, към която принадлежеше. И не отклонявай темата в тази насока, но в същото време си помисли, защо са дали толкова жертви? А надежно, качествено и руско... е те такова животно няма icon_wink
Nedko_vn
Nedko_vn
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1187
Points : 1800
Reputation : 128
Join date : 09.08.2009
Age : 54

https://bgsimsonimz.forumotion.net

Върнете се в началото Go down

Руски мотоциклети - Page 2 Empty Re: Руски мотоциклети

Писане  cau Пет 18 Юни 2010, 02:50

Технически постижения имат много,това че ти не си запознат с тях и не си се заинтересувал си е твой проблем icon_wink.Коя война има оправдадени жертви,никоя защото войната е една безмислица,.заради нечий интереси гинат невинни хора.Както и да е,относно въпроси ти за жертвите мисля,че предишния ми пост дава отговор,не мислиш ли?Хайде ти върви напред и се крий зад другаря ти,до като го чакаш да го треснат за да вземеш неговото оръжие с 5 патрона.Вземи прочети,малко история ,защото нещо ти куца icon_wink .За моторите може и да знаеш много признавам те,обаче за другите неща си чул не до чул,без да се обиждаш.Войната може да е била с други народи,но кой ги би по главата тъпите шваби та да тръгнат срещу Русия.Точно там им беше грешката и изядоха дървото.Относно руското качество....вземи прочети малко повече за военните и технически постижения в днешно време,та даже и от преди това просто не ми се пишат фермани.Аз приключвам,защото няма смисъл ,все пак да не спамим темата icon_wink

spam spam spam
cau
cau
Потребител
Потребител

Брой мнения : 113
Points : 147
Reputation : 2
Join date : 28.03.2010

Върнете се в началото Go down

Руски мотоциклети - Page 2 Empty Re: Руски мотоциклети

Писане  OGN Чет 22 Юли 2010, 05:58

Момчета, тая нация праща ракети в космоса от 50+ години. Произвежда реактивни самолети, балистични ракети, атомни електроцентрали и какво ли още не. Държавите които са на нейния ранг са много малко. Едва ли има нужда да ги изброявам. Това че вие съдите за тях по разни мпс-та и автомати е жалко.

Така мразеният ИЖ е направил и най-бързия мотор от всичко що е соц за шир употреба. Иж Спорт е на светлинни години като вървеж от останалите соц двуколесни. Естествено не бих си разменил етз-то за тази мъчеща водача машина, но все пак. Zasramen
OGN
OGN
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 61
Points : 74
Reputation : 8
Join date : 21.07.2010
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Руски мотоциклети - Page 2 Empty Re: Руски мотоциклети

Писане  Nedko_vn Пет 23 Юли 2010, 04:02

Е да, трябва да им се признаят постиженията в космонафтиката, но форума е за мотори. До колкото за най-бърз мотор при социалистическите... може да се спори. Има доказани по-високи скорости с мотори в по-малкия клас(кубици). Пък и до колко е руски спорт-а??? Друг е въпроса с качеството, а да спомена ли и разхода??? И китайците правят мотори и те са соц. държава, но никoй не ги брой
icon_wink
Nedko_vn
Nedko_vn
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1187
Points : 1800
Reputation : 128
Join date : 09.08.2009
Age : 54

https://bgsimsonimz.forumotion.net

Върнете се в началото Go down

Руски мотоциклети - Page 2 Empty Re: Руски мотоциклети

Писане  extreme_rider Съб 24 Юли 2010, 13:34

Недко на спор-та от ко беше копие двигатела Zasramen всейзвестно е ,че първите спорт-ове са с японски части по двигателите което от своя страна говори достатъчно Zasramen
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

Руски мотоциклети - Page 2 Empty Re: Руски мотоциклети

Писане  Nedko_vn Нед 25 Юли 2010, 00:54

Не ми се обсъжда най-лошия мотор правен някога в соц.лагера icon_wink Вярно е, че има мнооого мож, но това не оправдава всичко останало. Проблем с тоците, втора скорост, задната капла, високия разход и т.н. А за добавката "Спорт" е в резултат на това, че е нещо като подвижен фитнес тренажор hihihihi hihihihi hihihihi Докато е в състояние да се движи, може да развиваш цялата си мускулатура. Но не само докато се движи. Често спира в резултат на изброените по-горе "фабрични закачки" на "специалистите" от ИЖ hihihihi Тогава започва и "веселата" част: - бутане, потене, сваляне на телесна маса, употреба на cenzura с адрес роднините от женски пол на всички руснаци и това не е всичко icon_wink Количеството финикийски знаци преминаващи през ауспуха на "бегачката" е равна, че и дори повече от това което преминава през ауспуха на топ-лимузината на руснаците за онова време - ГАЗ-24 или по-позната като волга.
До колко е японски произхода на двигателя, не съм сигурен. Ако е така, ми се струва, че са взели нещо от японския кражок за начинаещи - "Млад конструктор" за деца от детската градина hihihihi hihihihi hihihihi Не знам такъв японски уруд. Що се отнася до визията - май доста си прилича с Ямаха-350 http://www.mototype.com/pics/4702/full/yamaha-350yr1-1967.jpg
Нищо лично към любителите на "руските" машини. Също така, нищо лично и към самите руснаци. Просто е видно от всякъде, че това не е за тях. По-добре да се занимават с това в което са силни.
Nedko_vn
Nedko_vn
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1187
Points : 1800
Reputation : 128
Join date : 09.08.2009
Age : 54

https://bgsimsonimz.forumotion.net

Върнете се в началото Go down

Руски мотоциклети - Page 2 Empty Re: Руски мотоциклети

Писане  Кристиян Нед 19 Сеп 2010, 03:42

Nedko_vn написа:Не ми се обсъжда най-лошия мотор правен някога в соц.лагера icon_wink Вярно е, че има мнооого мож, но това не оправдава всичко останало. Проблем с тоците, втора скорост, задната капла, високия разход и т.н. А за добавката "Спорт" е в резултат на това, че е нещо като подвижен фитнес тренажор hihihihi hihihihi hihihihi Докато е в състояние да се движи, може да развиваш цялата си мускулатура. Но не само докато се движи. Често спира в резултат на изброените по-горе "фабрични закачки" на "специалистите" от ИЖ hihihihi Тогава започва и "веселата" част: - бутане, потене, сваляне на телесна маса, употреба на cenzura с адрес роднините от женски пол на всички руснаци и това не е всичко icon_wink Количеството финикийски знаци преминаващи през ауспуха на "бегачката" е равна, че и дори повече от това което преминава през ауспуха на топ-лимузината на руснаците за онова време - ГАЗ-24 или по-позната като волга.
До колко е японски произхода на двигателя, не съм сигурен. Ако е така, ми се струва, че са взели нещо от японския кражок за начинаещи - "Млад конструктор" за деца от детската градина hihihihi hihihihi hihihihi Не знам такъв японски уруд. Що се отнася до визията - май доста си прилича с Ямаха-350 http://www.mototype.com/pics/4702/full/yamaha-350yr1-1967.jpg
Нищо лично към любителите на "руските" машини. Също така, нищо лично и към самите руснаци. Просто е видно от всякъде, че това не е за тях. По-добре да се занимават с това в което са силни.
Иж спорт е чуплив, лаком, агресивен, но си е легенда.Няма по-бърз мотор от соц лагера!Това мога да го кажа на всеки който си мисли че ЧЗ-то или МЗ-то му е "дъ бест" icon_wink .И заставам твърдо зад думите си, който е карал ИЖ спорт знае за какво става на въпрос.Колкото до проблемите които ти си изброил- 1.всеки 6 волтов иж (а и не само иж) има проблем с тоците 2. вярно е че се троши, но и за това си има лек 3.задната капла е проблем и при иж петица, просто спорта е по-мощен и за това събира спиците на кубче по-лесно 4.това за разхода е доста относително, виждал съм спорт който дава разход 10, виждал съм такъв който гълта 33 на 100(това напълно сериозно, някой "майстор" го беше пипал и му беше разказал играта).Колкото до фитнеса си прав, ужасни вибрации, човек ако го язди повече от 4 часа изтръпва целия.Но не си споменал най-голямия им проблем-коляновия вал.Пустия колянов вал ме отказа от този мотор.Просто някой инжинер не е изчислил че този вал няма да удържа на такава мощ...Това за спирането, то и чисто ново сузуки или ямаха ще спрът ако се подържат от неграмотници.И наистина иж спорт е копиран от ямаха 350, само че копиран некадърно.Първия спорт е бил 32 коня, с по-малка горивна камера и с карб микуни, това нещо няма удържане.После след като излизат бензини с по-голями октанови числа увеличават горивната камера, и монтират руски карбуратор за да може да държи.Това е, не искам да убидя никой, но иж спорт е една легенда, легенда която никога няма да забравя.

Кристиян

Брой мнения : 19
Points : 23
Reputation : 0
Join date : 24.08.2010

Върнете се в началото Go down

Руски мотоциклети - Page 2 Empty Re: Руски мотоциклети

Писане  Nedko_vn Нед 19 Сеп 2010, 14:14

Легенда??? hihihihi hihihihi hihihihi Най-бързия в соц. лагера hihihihi hihihihi hihihihi И кое състезание е спечелил??? Аааа да, за най-бързо трошещ се мотор icon_wink или може би за най-висок разход на гориво Surprised Стига глупости. Това си беше поредния боклук който ни пробутаха руснаците. Бъди реалист. И не беше ли точно съветската власт, причина да не се произвеждат серийно по-модерни мотоциклети и автомобили от другите соц.държави. Какво ли щяхме да видим ако не беше така Surprised Ако потърсиш из темите във форума, ще откриеш колко грешиш.
https://bgsimsonimz.forumotion.net/forum-f1/topic-t343.htm
https://bgsimsonimz.forumotion.net/forum-f2/topic-t313.htm
Чети внимателно. Ще срещнеш този текст: - "На първата, втората и третата снимки по-горе, двуцилиндровият модел от 1956 г., отново 250 сс. Разпределителния вал се задвижва с верига - DOHC, подобно на едноцилиндровият "РС 250 Мощността е 35 к.с. при 10.200 об/мин
През 1959 г. фабриката тества нови 350 сс прототипи, с 40 к.с. (шестата снимка водача е H. Вебер, в "Schleizer Dreieckrennen" от 1959 г.), а по съветски заповеди, разработването на четиритактови машини е било спряно".
Още през 1959 година са имали по-мощен мотоциклет от фитнес уреда - ИЖ-спорт icon_wink и е ясно с каква цел е забранено производството. Нали трябвало да се величае само съветското творчество cenzura Те да са №1. Колко проекти на кадърни хора и колко прототипи не са видяли бял свят по този повод!?
Хайде със здраве, че не ми се връща на зад в годините в който всяко нещо трябваше да бъде одобрено от ЦК на КПСС.
Nedko_vn
Nedko_vn
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1187
Points : 1800
Reputation : 128
Join date : 09.08.2009
Age : 54

https://bgsimsonimz.forumotion.net

Върнете се в началото Go down

Руски мотоциклети - Page 2 Empty Re: Руски мотоциклети

Писане  ???? Нед 19 Сеп 2010, 15:26

Които е живял в тия години знае как беше. Как се е спало по мототехниките за да си купиш едно МЗ от ГДР и как след като се събудиш пак не можеш да си купиш понеже броиките са свършили преди тебе в ръцете на някои другари. И тогава си принуден да вземеш ''тренажора''.А пък за СИМСОН да не говорим какво чакане е било.Тогава нямаше Хонди Монди който вдигат по 300км в час. А за МЗ-то това си беше голяма скорост в сравнение с другите соц. возила.

????
Гост


Върнете се в началото Go down

Руски мотоциклети - Page 2 Empty Re: Руски мотоциклети

Писане  ridedok Вто 12 Окт 2010, 19:39

Някъде назад във темата прочетох изказване на колегата НедкоВарна ,че войната е спечелена от съюзниците на СССР.Грешиш колега съюзниците сас се включили тогава когато изхода от войната е бил ясен и типично за западняците те се включват при подялбата на териториите .Типично за подлите англичани.Иначе сигурно още над Айфеловата кула щеше да се вее Руското знаме а може би и знамето на СССР.Та така с въпроса за войната!
ridedok
ridedok
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 96
Points : 137
Reputation : 11
Join date : 23.09.2010

Върнете се в началото Go down

Руски мотоциклети - Page 2 Empty Re: Руски мотоциклети

Писане  Nedko_vn Сря 13 Окт 2010, 23:41

Ало, колега, това урок по история ли е??? Ако е така, да ти кажа ли, че на 01.09.1939 година Германия напада Полша, а на 17.09 същата година и СССР се включва да грабне парче от баницата. Т.е. в случая баницата е Полша icon_wink
На 28.09. същата година Германия и СССР сключват договор за "Дружба и граници".. Което ще рече, че са съюзници. От там нататък, се започва едно делене на Европа между Германия и СССР, като руснаците нападат Финландия. Така наречената "Зимна война". Делят си Румъния. СССР получава и прибалтийските Литва, Латвия и Естония. . От своя страна пък, Германия завладява Дания и Норвегия Hmmm През следващата - 1940 година германците удрят Холандия, Белгия и Люксембург. Следва и северна Франция. Тогава във войната се намесва АНГЛИЯ icon_wink На 10 юни Италия обявява война на Франция и Англия и италианската армия нахлува в Южна Франция. Италия е другия съюзник на Германия.
След като Англия отказва да сключи примирие, през август месец, същата година германците започват офанзива на острова.
Англия е въвлечена във войната. Което ще рече, че през това време, СССР и Германия са в съюз. icon_wink
До тук с безплатните уроци в тема, която няма нищо общо с това. Не ми благодари, че ти отварям очите за неща за който беше забранено да се говори до 1989-та година. Може би, мозъците на моето поколение, пък на предишните преди мен, бяха промити на тема "Най-велики са руснаците", но все пак е останало и още нещо. Попитай старите хора, как са се държали немските войници с българското население и как са го тероризирали руснаците. Но това пък е съвсем друг въпрос. Само да отбележа, че по време на руското присъствие, хорицата са си криели жените, дъщерите, добитъка и всичко ценно. Не е било така, обаче с германската армия.
Хайде събудете се вече.
Nedko_vn
Nedko_vn
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1187
Points : 1800
Reputation : 128
Join date : 09.08.2009
Age : 54

https://bgsimsonimz.forumotion.net

Върнете се в началото Go down

Руски мотоциклети - Page 2 Empty Re: Руски мотоциклети

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите