MZ i Simson
Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 2 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 2 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нека поговорим за истински силов тунинг...

+27
varadero
qn bibiqn
slavi3331
Simson_s50
mitio_pld
mirkata12
zakatakata
r.raikov_
Иван Танев
manolvip
Gencho_izgrev
ivan ivanov 1991
sh0pa1
extreme_rider
vLaDzI
mitkosimsona
Dichev
nachev7
spongi
zzuzi
ivo91
Toecutter
NITro`bE
DaKi4
balkanmaniq
PaLMaL
Петър Пейков
31 posters

Страница 2 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 2 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  Петър Пейков Пет 13 Яну 2012, 23:53

Колега аз предишните постове ги чета1, а ти?! Наистина заглавието на темата е малко в страни от обсъждания "евтин тунинг", но толкова могат хората, а и ако се направят всичките изписани процедури резултатът ще е доста добър, а и не всеки иска да "завре 125так", а иска да кара симсонски подобрен двигател! Поправи ме ако греша icon_wink
С уважение!
Петър Пейков
Петър Пейков
Модератор
Модератор

Брой мнения : 953
Points : 1055
Reputation : 97
Join date : 20.03.2011
Age : 29

http://www.shiroka-laka.com/

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 2 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  DaKi4 Съб 14 Яну 2012, 00:23

Днеска получих цилиндър от S-51 , на който ще пробвам да направя 2 допълнителни преливни канала с дремела утре :)
DaKi4
DaKi4
Потребител
Потребител

Брой мнения : 130
Points : 154
Reputation : 12
Join date : 28.08.2009
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 2 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  nachev7 Съб 14 Яну 2012, 03:00

Грешиш и то от гледна точка на това , че ти липсва практическата част в тая насока , теоритичната всеки достатъчно грамотен може след като се интересува да си я намери и разбира както иска. Та мисълта ми е ,че ако си пробвал може да изказваш мнение какъв би могъл да бъде резултата и какъв ще бъде. Както казаха и някой други колеги , всяко едно преправяне по двигателя ще доведе до скъсяване на неговия пробег , ако въобще се стигне до него , неможе всеки да хване пилата , дремела , ъглошлайфа и да направи преливни канали ,да намали височината на главата ,да олекотява буталото и коляновия вал.....
Всъщтност може но резултатите обикновенно водят то търсене на нови двигатели после.... за тия работи се правят замервания с определена точност и после се изпълняват със същата точност , иначе както има една BG приказка ще има 1 2 дена аху...иху и после цяла седмица тихо Nazdrave_2
Та по темата... единствения разумен тунинг hihihihi според мен би бил , смяна на карбуратора с такъв от 50 кубиково ендуро , резонаторна изпускателна система , подмяна на основните лагери с японски качествени лагери , и в най краен случай махане на единия сегмент за повишаване леко на максималните обороти... като след тези интервенции се регулира момент на запалване и горивната смес..
nachev7
nachev7
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 80
Points : 97
Reputation : 3
Join date : 01.03.2010
Age : 32

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 2 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  DaKi4 Съб 14 Яну 2012, 03:15

Практическата част я имам ,погледни това червеното 77 номер. Двигателя е 1600 cc , вървежа прилича ли на 1600? Двигателя е правен от мен и баща ми.
DaKi4
DaKi4
Потребител
Потребител

Брой мнения : 130
Points : 154
Reputation : 12
Join date : 28.08.2009
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 2 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  NITro`bE Съб 14 Яну 2012, 03:38

и зъболекарят е доктор но не може да ти каже защо вдигаш кръвно icon_wink дано ме разбирате какво искам да кажа
NITro`bE
NITro`bE
Търговец

Брой мнения : 56
Points : 72
Reputation : -8
Join date : 19.08.2009
Age : 32

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 2 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  nachev7 Съб 14 Яну 2012, 04:08

Ма и на мене не ми се спори повече , а те не престават да ме изумяват hihihihi .. дава 4 тактов двигател за пример , а тук говорим за 2 тактов. Както и да е , стига сте го докарвали само на приказки , дайте да видим нещо готово more_bg
nachev7
nachev7
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 80
Points : 97
Reputation : 3
Join date : 01.03.2010
Age : 32

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 2 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  spongi Съб 14 Яну 2012, 04:17

Колеги, не убивайте ентусиазма на тези които имат смелостта да направят мечтите си реалност, а най-лесното е да купят някой 125 японец. Няма значение има колко ще им струва щом сами са решили да опитат ! Нима когато Хенри Форд е започнал да сглобява "големия Т" не е имало такива които са казвали, че това което прави е глупост и си хвърля парите на вятъра. Нека да адмирираме подобни начинания защото някое от тези момчета които искат да пробват това, след години могат да патентоват някой български мотоциклет biker , дано да доживея това Nazdrave_2 !
spongi
spongi
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 770
Points : 878
Reputation : 37
Join date : 24.09.2009
Age : 55

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 2 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  nachev7 Съб 14 Яну 2012, 04:24

Не ве колега аз съм просто реалист и съм се наслушал и нагледал на приказки , така че като ще модифицират нещо .. да го правят , а не да си разтягаме локуми тук из форума , изписа се доста как да стане . Та ще се радвам ако цялата тая тема доведе до поне 1 опит за направа върху всичките писаници Mad
nachev7
nachev7
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 80
Points : 97
Reputation : 3
Join date : 01.03.2010
Age : 32

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 2 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  NITro`bE Съб 14 Яну 2012, 04:52

spongi написа:Колеги, не убивайте ентусиазма на тези които имат смелостта да направят мечтите си реалност, а най-лесното е да купят някой 125 японец. Няма значение има колко ще им струва щом сами са решили да опитат ! Нима когато Хенри Форд е започнал да сглобява "големия Т" не е имало такива които са казвали, че това което прави е глупост и си хвърля парите на вятъра. Нека да адмирираме подобни начинания защото някое от тези момчета които искат да пробват това, след години могат да патентоват някой български мотоциклет biker , дано да доживея това Nazdrave_2 !
Колега топлата вода е открита доста отдавна.. няма смисъл да се мъчим icon_wink
Скоро само да намеря малко време ще пусна една тема "Проект" и ще разясня накой работи , НО както казах "козата си иска пръч"
NITro`bE
NITro`bE
Търговец

Брой мнения : 56
Points : 72
Reputation : -8
Join date : 19.08.2009
Age : 32

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 2 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  Петър Пейков Съб 14 Яну 2012, 05:07

nachev7 написа:Не ве колега аз съм просто реалист и съм се наслушал и нагледал на приказки , така че като ще модифицират нещо .. да го правят , а не да си разтягаме локуми тук из форума , изписа се доста как да стане . Та ще се радвам ако цялата тая тема доведе до поне 1 опит за направа върху всичките писаници Mad
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Не мислиш ли че си голям песимист голега Начев, във форума има доста хора които не само разтягат локуми, а и действат. Най- големият пример е Торето, който от нищо прави нещо и другия е Нитро, който наистина използва качествени части! Да изписало се е доста за нещата от този жанр, но направих темата за да е нещо като указател на съфорумниците решили да се заемат с тунинг и това да им е в помощ icon_wink Аз лично нямам опит с такива неща, но ако ми изпадне един С51 съм навит да му съсипя 1-2-3 цилиндъра и вала... ей така за идеята за да докажа на такива като теб, че има хора които да се наемат с подобно нещо icon_wink


Последната промяна е направена от Петър Пейков на Съб 14 Яну 2012, 05:59; мнението е било променяно общо 1 път
Петър Пейков
Петър Пейков
Модератор
Модератор

Брой мнения : 953
Points : 1055
Reputation : 97
Join date : 20.03.2011
Age : 29

http://www.shiroka-laka.com/

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 2 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  nachev7 Съб 14 Яну 2012, 05:56

Не не съм песимист , просто достатъчно цилиндри на МЗ са ми минали през ръцете и повечето от тях свършиха на вторични и то на няколко пъти комплект с картерите и вала , така че единственото което ще успееш да ми докажеш funny е това което сам съм си доказал не един път. Както казах аз и другите колеги , ефекта от туниха hihihihi е минимален , както и ресурса на двигателя след това.
Дадох пример за модификация която е имала успех и от която двигателя се чуства доста добре , без да ме е страх да тръгна на по далечно разстояние или по екстремно каране icon_wink

п.п. Не изопачавай нещата , никъде не съм споменал кой точно разтяга локуми и кой какво наистина прави по моторите си , говорех за темата , не за форума!
И междудругото си чети постовете преди да ги публикуваш , че на последното ти изречение му се губи целия смисъл
nachev7
nachev7
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 80
Points : 97
Reputation : 3
Join date : 01.03.2010
Age : 32

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 2 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  Петър Пейков Съб 14 Яну 2012, 06:06

Нищо не съм изопачил, ти сложи всички под общ знаменател, темата стана говорилня и се напълни с безсмислени странични коментари, ако темата толкова много ви пречи мога да помоля някой от модераторския екип да я изтрие! Аз я направих с едничката цел да помогна на хората, но явно не срещам разбиране....
Петър Пейков
Петър Пейков
Модератор
Модератор

Брой мнения : 953
Points : 1055
Reputation : 97
Join date : 20.03.2011
Age : 29

http://www.shiroka-laka.com/

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 2 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  Dichev Съб 14 Яну 2012, 06:14

Много си е добре темата.. само не трябваше да я оризилявате.Нека модераторите да вземат мерки :) icon_wink
Dichev
Dichev
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 315
Points : 355
Reputation : 18
Join date : 25.10.2011
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 2 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  nachev7 Съб 14 Яну 2012, 06:25

Колега какво разбиране искаш да срещнеш като не разбираш какво се опитвам да кажа icon_wink . Хайде опитай да направиш преливните отвори в домашни условия или да олекотиш вала и буталото? За всичко това трябват специални инструменти и специалисти които да го направят ... следиш ли ми мисълта. Вала неможе да го престържеш по маховиците защото ще увеличиш обема на картерите , вала може да се разпробие на няколко места , следователно да се балансира и тези разпробитите места да се запълнят с корк . При буталото е още по сложно , там орязването на полите , ако е в повече ще го направи неизползваемо , варианта там е да се сложи по тънък бутален болт откъдето се намаля и теглото .Другото за което се сещам е че няма да има проблем да се олекоти касетата на съединителя ако е възможно.Да се полират смукателният и изпускателният отвор и картерите.
Темата си е много полезна , стига безсмислените съвети , от типа на взимам дремела и бормашината и го правя да се спестяват! Че някой наистина ще си прецака двигателя. Nazdrave_2
nachev7
nachev7
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 80
Points : 97
Reputation : 3
Join date : 01.03.2010
Age : 32

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 2 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  Петър Пейков Съб 14 Яну 2012, 06:41

Не става дума само за рязане на полите на буталото, мисълта ми е нещо от този тип http://www.vbox7.com/play:6aebdc7e
Напълно наясно съм, че тези процедури не могат да се извършват в домашни условия от който и да е, защото една игра с коляновия вал може да ти коства здравето, да не кажа живота.....
Петър Пейков
Петър Пейков
Модератор
Модератор

Брой мнения : 953
Points : 1055
Reputation : 97
Join date : 20.03.2011
Age : 29

http://www.shiroka-laka.com/

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 2 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  mitkosimsona Нед 15 Яну 2012, 04:02

Темата е много хубава и полезна, но има някои колеги които го обърнаха на говорилня и се заяждат. Моля ви, спрете да се заяждате, колегата Пейков е направил тази тема за да е полезна на тези които мислят да направят такъв вид тунинг, а вие се заяждате едва ли не с него. Спрете се най после и дайте да видим някой дали е направил такъв тунинг и има ли резултат icon_wink icon_wink icon_wink
mitkosimsona
mitkosimsona
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 483
Points : 560
Reputation : 30
Join date : 19.08.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 2 Empty Тунинг

Писане  vLaDzI Пон 16 Апр 2012, 18:08

Темата е стара, но като попрочетох разбрах че искате да си напомпате симсона и да варви прилично за 50 сс мотор на 30 години и без наливане на пари.Ми начина е взимаме цилиндъра шлайфа се до последен ремонт главата е сваляме почти до равно изпускателния всмукателния отвор се разширяват, но непомня с по колко мм напасваме преливните канали може и тях да ги разширим, след това правиме една хубава центровка карбуратора се настройва също и без много пари това може да се направи.
Може да полираме каналите, но трябва да знеме че всмукателния колектор нетрябва да е идеално гладаг да не се суши двигателя, а на изпускателния трябва да може да се оглеждаме,чувал съм коментари че това не е нужно да се прави че влушавало работат на двигателя, но незнам не съм го пробвал.Разширяване то на всмукателния и изпускателния колектор има ефект тествано е. В домашни услувия можем да го направиме с заболекарска машинка или с пиличка.
vLaDzI
vLaDzI
Новак
Новак

Брой мнения : 47
Points : 54
Reputation : 0
Join date : 04.07.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 2 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  DaKi4 Пон 16 Апр 2012, 20:55

Свали главата почти до равно и после ще питаш защо ти е направило дупка на буталото. На Симсона 1мм - 1,5мм може да се вземе от главата. Ако се махне повече се получават детонации. И колегата Начев твърдеше, че ти трябва специалист да ти направи каналите - не е вярно. С малко мислене и подходящите инструменти всичко става icon_wink
DaKi4
DaKi4
Потребител
Потребител

Брой мнения : 130
Points : 154
Reputation : 12
Join date : 28.08.2009
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 2 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  extreme_rider Пон 16 Апр 2012, 21:57

колега не забравяй, че дори и с подходящите инструменти всяко портване е сериозно начинание за този, който го прави, защото профила на преливните нанали най-малкото трябва да е абсолютно еднакъв за да може издухването на двигатела да е правилно. Някъде четох за четиритактови двигатели... Да по различен начин се процедира но се спазват основни правила, които важът и при двутактовите icon_wink
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 2 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  sh0pa1 Вто 17 Апр 2012, 18:09

За преливните канали си има допустими стоиности да се разширят . смисал направиш ли ги по големи от колкото требва смисала от това е нулев .

sh0pa1
Новак
Новак

Брой мнения : 34
Points : 45
Reputation : 0
Join date : 07.09.2011

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 2 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  DaKi4 Вто 17 Апр 2012, 20:30

Те хората са написали оптималните стойности, ако има кой да прочете и да помисли малко се получава доста добър ефект. Моя цилиндър лесно бие 60 кубиков с 19мм карб :) Тая седмица ще си поръчам и бутало на 42.00 мм.
П.С : off-topic На 20-21 Април в с. Златоклас се провежда републиканско по автокрос. Намира се в област Силистра, всички да се чувстват поканени.
DaKi4
DaKi4
Потребител
Потребител

Брой мнения : 130
Points : 154
Reputation : 12
Join date : 28.08.2009
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 2 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  ivan ivanov 1991 Сря 18 Апр 2012, 00:11

на мене много ми е интересно това за изчисляването на резонансния ауспух и полирането на всмукателния колектор ,някои ако има сникмки или може да ми даде някакъв съвет ще съм мн благодарен Hmmm icon_wink thankyou
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 2 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  DaKi4 Сря 18 Апр 2012, 02:56

За изчисляването си има програма, а какво точно те интересува за полирането на всмукателя ?
DaKi4
DaKi4
Потребител
Потребител

Брой мнения : 130
Points : 154
Reputation : 12
Join date : 28.08.2009
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 2 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  Gencho_izgrev Пон 28 Май 2012, 03:57

Искам да ви питам каква е разликата в КММ на С50 и С51 и на С50 може ли да се сложи спортен вал от 51 и цилиндър 70сс да речем?

Gencho_izgrev
Новак
Новак

Брой мнения : 24
Points : 28
Reputation : 0
Join date : 27.05.2012
Age : 36

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 2 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  manolvip Вто 30 Окт 2012, 04:48

Колеги аз имам много запазено и истинско ендуро. Преди една година реших и го туниговах 70сс.Тази година распилих преливните канали смукателя и изпускателя след распилването моторчето тръгна много, особено в крайните обороти имаш чувство че включва турбина.Има много неща които могат да се направят в домашни условия.

manolvip

Брой мнения : 2
Points : 1
Reputation : 0
Join date : 27.03.2010

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 2 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите