MZ i Simson
Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 4 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 4 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нека поговорим за истински силов тунинг...

+27
varadero
qn bibiqn
slavi3331
Simson_s50
mitio_pld
mirkata12
zakatakata
r.raikov_
Иван Танев
manolvip
Gencho_izgrev
ivan ivanov 1991
sh0pa1
extreme_rider
vLaDzI
mitkosimsona
Dichev
nachev7
spongi
zzuzi
ivo91
Toecutter
NITro`bE
DaKi4
balkanmaniq
PaLMaL
Петър Пейков
31 posters

Страница 4 от 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 4 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  ivan ivanov 1991 Пон 06 Яну 2014, 22:40

С шкурка,водна,вземи си първо например от бялата да не е много едра и после със синята дето е финна и търкаш. Само,че се полира изпускателния отвор до блясък,а другите не чак толкова добре,така знам аз.
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 4 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  DKW Вто 07 Яну 2014, 02:40

мерси за отговора колега  icon_wink 
DKW
DKW
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 200
Points : 261
Reputation : 5
Join date : 03.03.2013

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 4 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  diviqmax96 Нед 09 Мар 2014, 01:07

Според мен голямо значение ще окаже ако се смени предавателното число на касетата, да се олекоти коляновият вал и да се сложи биела за 70 кубика, както и така да се скъси всмукателният колектор и карбураторът да дойде по-напред. Не знам дали ще има ефект ако се направи нещо което духа в задната част на карбуратора от към въздушният филтър  hihihihi 
diviqmax96
diviqmax96
Потребител
Потребител

Брой мнения : 109
Points : 156
Reputation : 1
Join date : 02.10.2013

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 4 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  ivan ivanov 1991 Сря 19 Мар 2014, 02:31

Вкарай маркуча на компресора отзаде на карба откъдето влиза въздуха...ама да е на около 1 атмосфвера налягане  hihihihi hihihihi hihihihi

май за турбо си мислиш като те гледам ама за нашите машини е малко мисия невъзможна или поне за нас icon_wink 
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 4 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  ivan ivanov 1991 Пет 02 Май 2014, 20:15

Здравейте колеги дайте да съживим малко тема и същевременно да ми дадете някой мнения да се посъветвам и с Вас за следното:
1 Интересува ме на 50цц симсон с51 дали ще е добре ако се сложи карб 18мм,на оригинални прозорци-смукател,изпускател и преливни прозорци...както на разширени такива???

2 Спортен ауспух-лично аз имам направен които не е много като самоделка само кривката не е с точния размер,сложих по широка отколкото беше на чертежа-Въпрос: Какво е значението при диаметъра на кривката-примерно 26,28,30 или 32 и повече за 50цц Симсон с51?

3 ако се разшири и смукателния отвор трябва ли непременно да има клапа,както и задържително ли е да има дупка в буталото когато има клапа,или тази дупка я има когато има добавен канал откъм изпускателя?

Всички мнения,клипове и линкове с информация могат да са в полза както за мен така и за всички останали които искат да научат нещо за тунига...почнал съм да си преправям цилиндъра и затова ме интересуват всички неща който ще са от полза и съще временно ще коментираме това дали и какво се е получило и като цяло ще обменим опит.  thankyou   SOS Nazdrave_2 Biri4ka 
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 4 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  ivan ivanov 1991 Съб 12 Юли 2014, 03:46

http://www.simson.hu/index.php?mit1=cikkek&mit2=kivalaszt&mit3=cikkek&id=11&fokat=4&alkat= абе колеги тука изобщо за 50цц ли става дума или май за повече ...скапах си цилиндъра 50цц,купих си друг и го изпилих по друг сметки и чертежи дето за моя и резултата ми изпълни душата... разпилих това онова и мотора е като бесен и то без да е правен шлайф-от нормалното растояние между двата края на сегментите 0,2 аз имам износване и е вече най-малко 0,4 а до колкото знам от 0,5-0,6 вече олабват нормалните мотори-поправете ме ако греша да не подведа някой колега. Засега само е изпилен и не е полиран но като имам време ще го отворя да го полирам и едно добро ауспухче и съм 6...и с двама да карам е самолет  Hmmm first dance dance dance 
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 4 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  eclipsekz Пон 14 Юли 2014, 16:44

Искам да попитам ако , на огиринален цилиндър на с50 се разпробие картера и се сложат мембрани ( цел вдигане на максималните обороти на двигателя мембраните се слагат с карбуратора направо доло в картера при коляновия вал така ми го обяснява един който разбира от тези работи понеже навремето били направили такъв симсон т.е. високооборотен та слагам мембраните така както е обяснено без никакъв шлайф може да се разпилят изпускателните отвори ) и да се сложи едно електронно за да може да насмогва при запалването понеже чукчето при около 8 хиляди оборота спира да затваря и отваря понеже е прекалено бързо .. е съм толкова компетентен и пиша това което той се помъчи да ми обясни :) защото имам мерак да тунинговам и моят симсон ако може или ако знаете нещо пяовече за мембраните и високооборотните симсони 10-12 к и нагоре кажете ми благодаря много :)

eclipsekz
Новак
Новак

Брой мнения : 22
Points : 29
Reputation : 1
Join date : 03.05.2012

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 4 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  Xxeon Вто 15 Юли 2014, 21:54

Трудно.Даже да не кажа много трудно.Трябва да сменяш половината чарколяци по двигателя за да вдигнеш оборотите от тези които са си сега.Доста парички ще трябва да вложиш ако искаш да го направиш това.Аз не виждам голям смисъл в това да вдигаш оборотите още.По книжка пише че достига 10 000 оборота.Ма дали е така някой колега с 12V симсон да се изкаже по темата.Ако му се занимава да качне един електронен обортомер и да провери.
Xxeon
Xxeon
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 164
Points : 195
Reputation : 3
Join date : 26.03.2013
Age : 25

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 4 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  Петър Пейков Сря 30 Юли 2014, 17:57

При сток чаркове всичко над 7-8 000 оборота е излишно, просто няма сила там. Иначе клапата си е доста добра идея, но всичко трябва да е прецизно сметнато там, не става просто режеш, заваряш и я буташ, науката е важна там.
Петър Пейков
Петър Пейков
Модератор
Модератор

Брой мнения : 953
Points : 1055
Reputation : 97
Join date : 20.03.2011
Age : 29

http://www.shiroka-laka.com/

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 4 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  ivan ivanov 1991 Вто 28 Окт 2014, 03:01

Мн неща има за пипане да прави повече обороти. По-добре да се пипне така, че да си вади максималната мощност при по-високи обороти примерно около 7500 вместо на фабричните 5500.
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 4 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 4 от 4 Previous  1, 2, 3, 4

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите