MZ i Simson
Симсон VS Балкан - Page 3 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Симсон VS Балкан - Page 3 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Симсон VS Балкан

+11
Петър Пейков
ivan ivanov 1991
simson__s50
spongi
toli_fox
aLeGro
Toecutter
filizka
Mad Max
extreme_rider
julian
15 posters

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Симсон VS Балкан - Page 3 Empty Re: Симсон VS Балкан

Писане  Петър Пейков Съб 04 Фев 2012, 23:16

Браво колега наистина ти е добро балканчето няма спор, работи супер! Аз лично не съм казвал, че Балкана е буклук, просто споделям мнение, че симсона е по- добър значително. Иначе каза да ти покажем симсон как пали по този начин.... е ето ти пресен клип от вчера:

До преди това е стоял на температура 7-8 градуса не пален от една седмица, след това докато го изкарам е стоял към половин час на температура около нулата (не съм замервал точно, защото съм нямал за цел) вижда се, че първо няколко пъти дърпам смукача преди да ритна ритам и с лекичко газ и първите 5-6 секунди му давам леко газ, след това спирам, че той си държи леко високи обороти първите 30 секунди, след това се нормализират и при подаване на гяз рязко не дава никакви признаци на давене, а директно скача в обороти icon_wink
Иначе лятото го паля студен от ръка без смукач даже, като е престоял не повече от 24 часа ето видео icon_wink
http://www.vbox7.com/play:1592b6b906
Личният ми рекорд по палене е поставен на температура -9.5 градуса като не беше пален почти седмица: ритнах 3 пъти без да съм дал контакт само с пуснат бензин, опънах смукача и изчаках 5-10 сек. ритнах (дори не успях да ритна силно като друг път) и той бръмна без да се замисли. На който му се е случвало знае какво е чувството, няма смисъл да кажа друго освен че е стоплящо душата и изпитваш удовлетворение от труда и грижите по мотора biker
Петър Пейков
Петър Пейков
Модератор
Модератор

Брой мнения : 953
Points : 1055
Reputation : 97
Join date : 20.03.2011
Age : 29

http://www.shiroka-laka.com/

Върнете се в началото Go down

Симсон VS Балкан - Page 3 Empty Re: Симсон VS Балкан

Писане  simson__s50 Нед 05 Фев 2012, 00:00

Колега с spongi аз през лятото почети всяка седмица съм в Пловдив със симсона ако желаеш мога да дойда да направим една гонка icon_wink и да обърнем по някоя бира Biri4ka icon_wink
simson__s50
simson__s50
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 180
Points : 219
Reputation : 0
Join date : 29.07.2011

Върнете се в началото Go down

Симсон VS Балкан - Page 3 Empty Re: Симсон VS Балкан

Писане  spongi Нед 05 Фев 2012, 00:36

Защо не, но ако те бия ще пишеш, че мотопедите Балкан са по-добри от Симсон tormoz boxing , правя си майтап, но няма лошо да се видим и да пием по една бира, аз повече от една не пия, като я изпия и почвам следващата Biri4ka
spongi
spongi
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 770
Points : 878
Reputation : 37
Join date : 24.09.2009
Age : 55

Върнете се в началото Go down

Симсон VS Балкан - Page 3 Empty Re: Симсон VS Балкан

Писане  Dichev Нед 05 Фев 2012, 00:39

Dichev написа: как пали студен с масло за турбо дизел.. hihihihi
НИКОГА ПОВЕЧЕ cry днес отивам при мотора уж да го изкарам да покарам малко и той нали е с малко бензин в резервоара ,оставил съм малко е така да го припалвам от време на време и като го сипвах нямах хубаво масло под ръка и сложих някво за турбо дизел hihihihi та днес отивам и 15 минути борба със зацапаната свещ се отказах ,извадих я и я смених с друга (тя без това не беше хубава) докато се оправя да го изкарам се стъмни и се отървах само с клипче как пали hihihihi утре ако е късмет ще му сипя бензин с хубаво масло и ще го изкарам за 1-2 кръгчета icon_wink
Dichev
Dichev
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 315
Points : 355
Reputation : 18
Join date : 25.10.2011
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Симсон VS Балкан - Page 3 Empty Re: Симсон VS Балкан

Писане  simson__s50 Вто 07 Фев 2012, 06:45

spongi написа:Защо не, но ако те бия ще пишеш, че мотопедите Балкан са по-добри от Симсон tormoz boxing , правя си майтап, но няма лошо да се видим и да пием по една бира, аз повече от една не пия, като я изпия и почвам следващата Biri4ka


Колега нямаш проблем ако ме биеш ще кажа че балкан е по добър.Ама само да те предупредя че оня ден един с една Yamaha R1 искаше да направим една гонка и иди го виш ся разправя на всяка де че симсон била уникална машина hihihihi hihihihi hihihihi hihihihi hihihihi hihihihi шегувам се разбера се.Относно за бирите аз ще съм на натурален сок че не съм привърженик на комбинацията бира и мотор. eclipsee_steering police police police icon_wink

simson__s50
simson__s50
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 180
Points : 219
Reputation : 0
Join date : 29.07.2011

Върнете се в началото Go down

Симсон VS Балкан - Page 3 Empty Re: Симсон VS Балкан

Писане  Mir0_kn Пет 17 Фев 2012, 00:35

julian написа:Абе колеги къде ще намерите чисто нов Балкан, симсони има колкото искате. Производството на масовите симсонки (с50 и с51),които се срещат в България започва когато последното балканче слиза от монтажната линия. Намерете ми някоя симсонка от преди 75-та година която да сравняваме с Балкана


Моята е от около 75 година и дори не си и помисля да се даде на балканчето.

Mir0_kn
Новак
Новак

Брой мнения : 25
Points : 41
Reputation : 0
Join date : 25.09.2011

Върнете се в началото Go down

Симсон VS Балкан - Page 3 Empty Re: Симсон VS Балкан

Писане  spongi Пет 17 Фев 2012, 00:45

Доста си далече от Пловдив, иначе на драго сърце щях да се пробвам. Ето да видиш как пали при няколко градуса под нулата... http://vbox7.com/play:c449c6280a , хареса ли ти , на мен ми харесват мотори които палят когато им кажеш....... Zasramen rockz, няма значение от марка и модел.
spongi
spongi
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 770
Points : 878
Reputation : 37
Join date : 24.09.2009
Age : 55

Върнете се в началото Go down

Симсон VS Балкан - Page 3 Empty Re: Симсон VS Балкан

Писане  nachev7 Пет 17 Фев 2012, 01:40

При всеки технически грамотен , който си поддържа техниката , без значение марка , модел и кубатура ще си пали от първия път , в зависимост от мотоциклета си има чалъми за безпроблемното палене на всеки един , като повечето от тия чалъми си ги пише в книжката за поддръжка на мотора .
По темата , Симсона се е доказал през години като по-добър , по простата причина че материалите от които е изработен са по качествени и точността на изработката на всяко едно нещо по него е направено с по-голяма точност и от по модерни машини в сравнение с Балкан-а... което води до по-голяма идиото-устойчивост hihihihi hihihihi ( тъй да го нарека ..) при подане в ръцете на хора нямащи си хал-хабер от техника и нямащи и желание да се научат .. .Та в заключение и двете машини се амортизират , като Балкана особенно по бързо от Симсона , дори и при еднаква поддръжка Nazdrave_2 .
nachev7
nachev7
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 80
Points : 97
Reputation : 3
Join date : 01.03.2010
Age : 32

Върнете се в началото Go down

Симсон VS Балкан - Page 3 Empty Re: Симсон VS Балкан

Писане  power56 Пет 17 Фев 2012, 22:31

Колеги от всичките мотори които съм имал (балкан50 , карпати 50 ,симсон с51 , МБК 50цц) балканчето е единствения мотор от който съм направил мусколи на краката hihihihi hihihihi hihihihi голямо ритане голямо бутане , но запали ли и оцелиш ли 2рата скорост hihihihi hihihihi има възможност да се сложи на старта с симсон. Моят simson лично си пали от раз няма студ няма мраз icon_wink
power56
power56
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 475
Points : 563
Reputation : 19
Join date : 06.03.2010
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Симсон VS Балкан - Page 3 Empty Re: Симсон VS Балкан

Писане  spongi Съб 18 Фев 2012, 00:52

Напълно си прав за многото бутане, но не се оплакваш нали, без това в залите за фитнес е скъпо, а ти си правил мускули без пари. Нали има един стар лаф, който си е купил москвич и балканче е станал монтьор и наистина е вярно dance !
spongi
spongi
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 770
Points : 878
Reputation : 37
Join date : 24.09.2009
Age : 55

Върнете се в началото Go down

Симсон VS Балкан - Page 3 Empty Re: Симсон VS Балкан

Писане  power56 Съб 18 Фев 2012, 01:55

Еми така си е ,като го купих балкана беше в насипно састояние hihihihi hihihihi hihihihi та на него се учих , сглобих го бутах бутах бутах и на др ден си взех карпати Hmmm Hmmm и оттогава се имам за беглец от закона police police
power56
power56
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 475
Points : 563
Reputation : 19
Join date : 06.03.2010
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Симсон VS Балкан - Page 3 Empty Re: Симсон VS Балкан

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите