MZ i Simson
Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нека поговорим за истински силов тунинг...

+27
varadero
qn bibiqn
slavi3331
Simson_s50
mitio_pld
mirkata12
zakatakata
r.raikov_
Иван Танев
manolvip
Gencho_izgrev
ivan ivanov 1991
sh0pa1
extreme_rider
vLaDzI
mitkosimsona
Dichev
nachev7
spongi
zzuzi
ivo91
Toecutter
NITro`bE
DaKi4
balkanmaniq
PaLMaL
Петър Пейков
31 posters

Страница 3 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  Иван Танев Пет 11 Яну 2013, 05:31

Здравеите на всички.Аз имам кр50 от 60та година и понеже не вървеше добре(вьпреки,че нищо му нямаше)направих леки подобрения и сам горе долу доволен.Преди никак не можеше да изкачва баири,дори и на първа а сега и на втора се справя с някои.Дадох цилиндъра на маистор да го шлаифа и сложих по широко бутало(40мм вместо 38мм диаметър).Предварително изпилих изпускателния отвор малко,но само встрани.Сложих коркови тапи в отворите на коляновия вал и свалих около1.5мм от главата на обикновен циркуляр с диск за метал(това много внимателската),а после я шабровах до 40мм диаметър с едно длето.Така мисля,че не съм намалил горивната камера драстично,особено,че се наложи да сложа и гарнитура от катрон!(пускаше малко).Мисля,че мощността се вдигна с поне 20,30%.Когато двигателя е студен няма грешка,но си остана стария проблем с охлаждането.Ребрата на цилиндъра са от чугун.Чудя се дали може на същата машина на която ми правеха цилиндъра да се разшири малко картера за да вкарам цилиндър от по новите модели.Оттам нататък пак могат да се правят доработки.Проблемът е че има само 2 скорости.

Иван Танев

Брой мнения : 8
Points : 8
Reputation : 0
Join date : 11.01.2013

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  r.raikov_ Пон 26 Авг 2013, 18:14

Здравейте, идеята да се направи нещо с минимални средства е много хубава, но за жалост не винаги излиза точно така, но това съвсем не значи, че няма как да се направи нищо в домашни условия. Ще се радвам да споделяте по често кой каво е постигнал, а и не знам защо спряхте да пишити пък макар и да спорите, защото не веднъж правилното решение се показва точно в най разгорещения спор.
r.raikov_
r.raikov_

Брой мнения : 5
Points : 5
Reputation : 0
Join date : 26.08.2013

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  zakatakata Вто 01 Окт 2013, 17:07

ако имаш пари могат да се направят много неща с симсонката например с тези неща става бегачка:
тунинг ауспух leovince-222 лв.
тунинг кит 70цц с 4 преливни канала глава за 70 цц сигменти цял комплект-355 лв.
клянов вал рейсинг-200 лв.
карборатор рейсинг amal с дифузьор 19мм-140 лв.
5 скоростна кутия симсон-444 лв.
спортен филтър-16 лв.
общо идва 1377 лв.
мотора дава максимална скорост над 120 километра в час
но само човек да има пари

zakatakata

Брой мнения : 8
Points : 16
Reputation : 0
Join date : 28.01.2013

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  ivan ivanov 1991 Сря 02 Окт 2013, 01:43

аа така е ,само пари да има,а иначе по-дребните неща колкото да има малко повече сила твоя симсон отколкото имат другите нормални симсони излиза по-евтино icon_wink 

градски тебе защо не те знам,кой си,в сливен ли живееш,имаш ли село...Hmmm 
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  mirkata12 Сря 02 Окт 2013, 03:26

5-скоростната кутия е безсмислена. Само вала и превключвателя могат да се използват ако се направят поръчкови зъбчатки :)
mirkata12
mirkata12
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 85
Points : 106
Reputation : 7
Join date : 20.10.2012

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  mitio_pld Пет 04 Окт 2013, 17:43

Какво смятате за ето това [img]http://imageshack.us/edit.php?url[]=849/1476/1079974567/39er.jpg/y[/img] от тук е http://www.simson.hu/index.php?mit1=cikkek&mit2=kivalaszt&mit3=cikkek&id=6&fokat=4&alkat=
Спрямо други данни има и по-малко разпилване като това [img]http://imageshack.us/edit.php?url[]=545/1052/1079976554/bw5y.jpg/y[/img]
mitio_pld
mitio_pld
Новак
Новак

Брой мнения : 48
Points : 64
Reputation : 0
Join date : 04.04.2012
Age : 35

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  ivan ivanov 1991 Пет 04 Окт 2013, 22:04

само машинка да престържа каналите ми трябва,само там ми е проблема icon_wink Hmmm 
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  mitio_pld Пет 04 Окт 2013, 22:32

Ето и нещо за най-големите състезатели :) http://www.simson.hu/index.php?mit1=cikkek&mit2=kivalaszt&mit3=cikkek&id=11&fokat=4&alkat=
mitio_pld
mitio_pld
Новак
Новак

Брой мнения : 48
Points : 64
Reputation : 0
Join date : 04.04.2012
Age : 35

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  ivan ivanov 1991 Съб 05 Окт 2013, 01:20

много искам такъв ауспух ама тоя е сметнат според промените на двигателя, че и още канали има,имам нещо но ми се струва малко ментеливо и затова търся от сигурно място разменрите за ауспуха на двигателя както си е stock ...иначе е перфекто всичко товаfirst 
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  mitio_pld Съб 05 Окт 2013, 01:46

Колега, първият ми пост е доста лесно осъществим за Двуканалния цилиндър. Аз дремелче си имам, но и с пили може да си го направиш. За 3 дена с подходяща пила за каналите си готов. По 1 ден на канал и един ден за 2та колектора. Прояви въображение как да счупиш едната пила и на какво да я закрепиш, че да имаш ход в цилиндъра към канала. И търкай не вътре- вън, а ляво- дясно и плъзгай пилата по стената дето искаш да отнемеш. Даже се сещам, че с кръгла пила 3-4 мм за верига на резачки е идеална. режеш от нея и прикрепваш в някаква изкривена тръбичка да направиш чупката и си ти. Или избий ризата icon_wink
mitio_pld
mitio_pld
Новак
Новак

Брой мнения : 48
Points : 64
Reputation : 0
Join date : 04.04.2012
Age : 35

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  ivan ivanov 1991 Съб 05 Окт 2013, 14:54

бе то ми се въртят такива неща в главата...особено пиличката от щилката миHmmm  иначе трябва картерите и отворите на цилиндъра през които минава горивната смес докато стигне до прозорчетата съм ги напаснал и там знаеш че малко пилене има,но не са полирани 100%. Май ще имам занимавка зимата като е студено и снежно навънка-да пиляHmmm 

А за дъжка на парчето пила може да се направи дръжка от подходящо парче дърво,щото ако държиш с клещи цял ден ми се струва че ще работиш през 2 дена да мой да ти мине схващането в ръцетеicon_wink 

Отвора към карбуратора трябва да пипне и той от 16мм на ... поне 1-2 повечеicon_wink 
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  Simson_s50 Съб 05 Окт 2013, 15:14

Ето и мойто цилиндърче. Имах 1 излишен цилиндър и реших да пробвам :) Не знам тово където съм качил каналите малко по горе проблеми ли ще е cenzura 

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 C92a

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 35rm
Simson_s50
Simson_s50
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 434
Points : 520
Reputation : 20
Join date : 23.03.2010
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  Петър Пейков Съб 05 Окт 2013, 15:32

По принцип не е добре да се изместват прозорците по вертикала, защото се променят фазите на газоразпределение и то доста и лошото е, че не се знае дали се променя към добро или към по- лошо. Проблема е че промените с газоразпределението се изчислява чрез много тънки формули и лесно може да се получи неблагоприятен ефект, но пък за каузата си заслужава да се опита! Devil 
Петър Пейков
Петър Пейков
Модератор
Модератор

Брой мнения : 953
Points : 1055
Reputation : 97
Join date : 20.03.2011
Age : 29

http://www.shiroka-laka.com/

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  mitio_pld Съб 05 Окт 2013, 17:23

пиленето във вертикала на каналите до 2 мм е позволено според Унгареца от предните ми постове. Малко ме притесняват тези 2 дупчици над смукателния, Защото са доста горе, а едва ли ще правиш клапан преди колектора. Дано не връща прекалено много гориво към карба. Всъщност аз не съм сигурен дали тези малите си ги направил продължение на каналите, или дали са помощ на смукателния.Ако са продължение на каналите мисля, че ще ще удариш яки обороти.
mitio_pld
mitio_pld
Новак
Новак

Брой мнения : 48
Points : 64
Reputation : 0
Join date : 04.04.2012
Age : 35

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  Simson_s50 Нед 06 Окт 2013, 16:36

Малко по подробни снимки :)

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 19jt
Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 Zxud
Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 P7nm
Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 6izm
Simson_s50
Simson_s50
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 434
Points : 520
Reputation : 20
Join date : 23.03.2010
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  mitio_pld Нед 06 Окт 2013, 23:49

Браво, колега, много труд си дал. За съжаление, обаче от това дето виждам, смятам че ще имаш проблеми с препилената стена и ще иска да я завариш и тези двете дупки над смукателния колектор може да ти връща и дави. Дано да греша. Може да изпилиш основата на ризата и да скосиш ъгъла към каналите, както е показано на схемите от предните постове. Не съм специалист може и да греша, за това което си направил. Радвам ти се - дерзай.
mitio_pld
mitio_pld
Новак
Новак

Брой мнения : 48
Points : 64
Reputation : 0
Join date : 04.04.2012
Age : 35

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  Simson_s50 Пон 07 Окт 2013, 00:38

Това с мънинките дупчици го видях от тука http://www.patrick.mehner.mobasi.com/2008/07/09/simson-tuning-s51/ също го срещнах и на още 1-2 места и реших и аз да пробвам icon_wink . Не знам дали ще има някакъв ефект ... това ще стане ясно като се сложи на двигателя да се направи един тест драйв hihihihi Zasramen
Simson_s50
Simson_s50
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 434
Points : 520
Reputation : 20
Join date : 23.03.2010
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  ivan ivanov 1991 Пет 18 Окт 2013, 02:25

Какво смятате за ето това [img]http://imageshack.us/edit.php?url[]=849/1476/1079974567/39er.jpg/y[/img]от тук е http://www.simson.hu/index.php?mit1=cikkek&mit2=kivalaszt&mit3=cikkek&id=6&fokat=4&alkat=
Спрямо други данни има и по-малко разпилване като това [img]http://imageshack.us/edit.php?url[]=545/1052/1079976554/bw5y.jpg/y[/img]


на това мнение не ми излиза първата снимка и последния линк и на него има снимка сигурно


...а тука са ауспуха дето е даден наистина ли е 32мм ...питам защото като гледам нормалния диаметър на цилиндъра дето се захваща оригиналната кривка ми изглежда бая по-малък...?
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  Simson_s50 Пет 18 Окт 2013, 17:35

Ето малко по подробни снимки с доработка и лек монтаж icon_wink hihihihi

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 E7yo
Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 Yc61
Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 Lwa8
Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 Qmjf
Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 Swtd

Горна мъртва точка ( ГМТ ) Zasramen 
Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 Krj0

Долна мъртва точка ( ДМТ ) Zasramen
Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 F2zc

Изпускателния колектор съм го по разтъргал и мисля да го направя с прожинки като при кросовите icon_wink
Изкажете мнение за това Zasramen Zasramen 

И да попитам ако свържа смукателния колектор към каналите и го направя с клапа дали ще има някакъв ефект в този случай ( защото имам един цилиндър от априлия ротакс 125сс 40hp cenzura  ) и го гледам че той така е направен но е с клапа cenzura 
Simson_s50
Simson_s50
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 434
Points : 520
Reputation : 20
Join date : 23.03.2010
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  slavi3331 Пет 18 Окт 2013, 20:02

малко ОФФ: да не отварям нова тема мисля да си взема http://www.avto-moto83.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=125&category_id=35&option=com_virtuemart&Itemid=71 кит 70цц може ли да ми кажете как точно се пилят картерите?И Каже този вал ще стане ли ?http://www.avto-moto83.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=151&category_id=35&option=com_virtuemart&Itemid=71Ако имате снимка още по-добре .

slavi3331

Брой мнения : 17
Points : 31
Reputation : 0
Join date : 01.08.2012

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  qn bibiqn Сря 06 Ное 2013, 01:33

NITro`bE написа:мога да ви кажа че без части и пари нищо не става .. (козата си иска пръч  hihihihi ) единствено можете да си развалите хубавите машинки
едно от малкото свястни мнения в целия форум.......

qn bibiqn

Брой мнения : 4
Points : 4
Reputation : 0
Join date : 06.11.2013

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  ivan ivanov 1991 Пон 16 Дек 2013, 01:45

Какво стана тука,колегата почна да си пили цилиндъра а тука инфо няма за по нататъка,разкажете ако има нещо.
ivan ivanov 1991
ivan ivanov 1991
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 1032
Points : 1070
Reputation : 24
Join date : 09.05.2011
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  Simson_s50 Вто 17 Дек 2013, 23:52

Запалих го миналата седмица сравнително лесно на 2-рия 3-тия път и бръмна не съм го карал мотора защото това беше само пробно палене ( сложех само коляновия вал затворех го и завъртях маховика с една вътрешна гума ) вдигаше добре обороти и вдигаше голяма врява  icon_wink
засега важното е че запали другото ще го видим след слагането на рамката :) но това не знам кога ще е все пак сега идва зима а и средства-та са малко  cenzura 
Simson_s50
Simson_s50
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 434
Points : 520
Reputation : 20
Join date : 23.03.2010
Age : 28

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 Empty Tuning

Писане  varadero Пет 27 Дек 2013, 17:41

Първо искам да поздравя всички колеги.Аз съм нов и това ми първия пост.Некарам симсон , обичам двутактовите.Имам некакав опит стях,правил съм доработки, но истината е че требе да си дръпнете малко теория  от нета.Има книги на руски които  са доста полезни дават насока.За колегата мога да кага, че трябва да помисли варху клапа, за да усети разликата осезаемо,другите доработки дават малко и оценката е субективна без стенд при малко кубици почти не се усеща.Не си губете време с полиране нищо няма да усетите.

varadero

Брой мнения : 1
Points : 1
Reputation : 0
Join date : 23.12.2013

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  DKW Сря 01 Яну 2014, 02:05

колеги как по-точно става полирането на приливните канали Question 
DKW
DKW
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 200
Points : 261
Reputation : 5
Join date : 03.03.2013

Върнете се в началото Go down

Нека поговорим за истински силов тунинг... - Page 3 Empty Re: Нека поговорим за истински силов тунинг...

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите