MZ i Simson
Какъв ли може да е проблема ? - Page 2 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
Какъв ли може да е проблема ? - Page 2 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Какъв ли може да е проблема ?

+7
Penchev Pencho
nanego
reventon_94
Nedko_vn
spongi
toreto_94
cau
11 posters

Страница 2 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Какъв ли може да е проблема ? - Page 2 Empty Re: Какъв ли може да е проблема ?

Писане  reventon_94 Чет 15 Апр 2010, 02:50

Е нали ти плащаш на тоя стругар що се дърпа???? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
reventon_94
reventon_94
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 211
Points : 256
Reputation : 9
Join date : 17.02.2010
Age : 29

Върнете се в началото Go down

Какъв ли може да е проблема ? - Page 2 Empty Re: Какъв ли може да е проблема ?

Писане  cau Чет 15 Апр 2010, 03:39

Незнам що,бил много твърд вала,нямало да стане,абе по-яко да съм го бил набил на вала,нямало да има проблем и некви такива простотии.Ако някой знае,някаде в София добър стругар,а по-точно можеби фрезист да казва,ще му бъда много благодарен icon_wink,даже ако някой е правил такава шпонка,при такъв човек още по-добре.
cau
cau
Потребител
Потребител

Брой мнения : 113
Points : 147
Reputation : 2
Join date : 28.03.2010

Върнете се в началото Go down

Какъв ли може да е проблема ? - Page 2 Empty Re: Какъв ли може да е проблема ?

Писане  cau Нед 18 Апр 2010, 22:03

Хайде де ,никой ли нищо не знае??? thank_you
cau
cau
Потребител
Потребител

Брой мнения : 113
Points : 147
Reputation : 2
Join date : 28.03.2010

Върнете се в началото Go down

Какъв ли може да е проблема ? - Page 2 Empty Re: Какъв ли може да е проблема ?

Писане  reventon_94 Нед 18 Апр 2010, 23:18

Значи моят е с шпонка ама вече 3 шпонка ми къса и нз защо и мисля да дам на един познат стругар(не съм от софия ) да ми направи една месигова фтулка и хем да го набия на вала хем да има и шпонка .аз моето го взех заедно с шпонката и нз каде е правено.Съвет виж накои от софия в темата кои каде живее и го питаи с лично icon_wink icon_wink icon_wink icon_wink
reventon_94
reventon_94
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 211
Points : 256
Reputation : 9
Join date : 17.02.2010
Age : 29

Върнете се в началото Go down

Какъв ли може да е проблема ? - Page 2 Empty Re: Какъв ли може да е проблема ?

Писане  Penchev Pencho Вто 20 Апр 2010, 19:19

Значи със шпонка на конусната шийка,определено няма да стане дори е опасно,защото леглото на шпонката ще отслаби сечението на шийката на вала,която и без това точно там е най-тънка!Веждал съм колянов вал правен със такава шпонка,при което тя е удържала усилието но се е скъсала шийката на вала.Вътре в картера беше станало истинско "меле"!Със бронзова или месингова втулка също няма да стане,защото и двата материала имат много по-малък коеф.на триене от стоманата и ще приплъзват постоянно!


Последната промяна е направена от Penchev Pencho на Вто 20 Апр 2010, 19:38; мнението е било променяно общо 1 път

Penchev Pencho
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 163
Points : 193
Reputation : 11
Join date : 27.08.2009

Върнете се в началото Go down

Какъв ли може да е проблема ? - Page 2 Empty Re: Какъв ли може да е проблема ?

Писане  Penchev Pencho Вто 20 Апр 2010, 19:23

Между впрочем,този проблем го правят най-вече ETZ -тата!Най-често при 251 /17к.с./и по-рядко при 250 /21к.с./!При по старите модели на MZ-/ES,TS,ETS/ с тези двигатели,такъв проблем просто не съществува!

Penchev Pencho
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 163
Points : 193
Reputation : 11
Join date : 27.08.2009

Върнете се в началото Go down

Какъв ли може да е проблема ? - Page 2 Empty Re: Какъв ли може да е проблема ?

Писане  reventon_94 Сря 21 Апр 2010, 04:10

Сигурен ли си че 251 е 17 коня lol! ,а 250 е 21 коня нещо си обаркал дали не е 150 icon_wink icon_wink
reventon_94
reventon_94
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 211
Points : 256
Reputation : 9
Join date : 17.02.2010
Age : 29

Върнете се в началото Go down

Какъв ли може да е проблема ? - Page 2 Empty Re: Какъв ли може да е проблема ?

Писане  cau Сря 21 Апр 2010, 13:55

В момента не мога да го взема,веднага щом успея ще внеса яснота по въпроса,както и снимки :)
cau
cau
Потребител
Потребител

Брой мнения : 113
Points : 147
Reputation : 2
Join date : 28.03.2010

Върнете се в началото Go down

Какъв ли може да е проблема ? - Page 2 Empty Re: Какъв ли може да е проблема ?

Писане  Penchev Pencho Сря 21 Апр 2010, 14:08

Да отговоря първо на колегата.Тук можете да се види ,какви са мощностите та ETZ! http://www.infomate.de/miraculis/aw/mz/text/etz251b/etz251b.html
Нека да е ясно че:ETZ 150 са с два вида мощности /в зависимост от цилиндъра/,ETZ 251 са също с два вида мощности /също в зависимост от цилиндъра т.е. от фазите му на газоразпределение/.За ETZ 250 мощността е 21к.с./Според други източници за полицейските мотори е 17к.с. но съм скептичен понеже те,са едни от най-бързите MZ и най-мощните.Няма как да са 17к.с. понеже предния модел TS e /19к.с. по DIN/ и 21 к.с. по SAE/
От ETZ 251 в България,най-често срещащият се модел е със 12,5kW /17к.с./.Но има с фабрично монтирани цилиндри от 15,4kW /21к.с./!
Излишно е да се спори по темата,защото всички ние имаме книжки за моделите,където всичко е описано ясно и точно!

Penchev Pencho
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 163
Points : 193
Reputation : 11
Join date : 27.08.2009

Върнете се в началото Go down

Какъв ли може да е проблема ? - Page 2 Empty Re: Какъв ли може да е проблема ?

Писане  cau Сря 21 Апр 2010, 23:12

Ето двигателя ,вече е при мен.Качил съм снимки,нещата изглеждат трагични.Когато се пипа с пръст се усещат доста лоши деруги,дори дисковете бяха изгорели.Егати расипника е бил тоя и вала вище направо думи нямам.

Снимки: http://www.snimka.bg/?album;aid=494348
cau
cau
Потребител
Потребител

Брой мнения : 113
Points : 147
Reputation : 2
Join date : 28.03.2010

Върнете се в началото Go down

Какъв ли може да е проблема ? - Page 2 Empty Re: Какъв ли може да е проблема ?

Писане  cau Чет 22 Апр 2010, 15:52

10 от 10 стругар-фрезисти отказват да ми оправят вала.Според тях нямало да стане защото вала е много закален и те нямат такива машини.Ако никой не ми даде,някаква идея какво да го правя тоя вал,за съжаление ще ми се наложи да разпродам мотора :(
cau
cau
Потребител
Потребител

Брой мнения : 113
Points : 147
Reputation : 2
Join date : 28.03.2010

Върнете се в началото Go down

Какъв ли може да е проблема ? - Page 2 Empty Re: Какъв ли може да е проблема ?

Писане  Penchev Pencho Чет 22 Апр 2010, 16:30

Голям "вандализъм" е меко-казано за отношението към мотора ти!Както предполагах,касетата е надрана повече от вала,но и той е зле!Дори е започнал частично да се разкалява!Освен това,крайната резба на шийката е също много зле!А тя е много важна-тя държи целият съединител в натегнато състояние към вала и сцепната муфа също!Стругарите наистина немогат да оправят това цялото мазало,те не те лъжат!Исходите според мен са два от цялата ситуация:
1.Смяна на коляновия вал и на водещата касета на съединитела.Не казвам с чисто нови,но с такива,които ще вършат работа!Това е технически грамотния вариант но и по-скъпия от двата!
2.Да купиш двукомпонентно лепило /течен метал/,да обезмаслиш детайлите и да ги залепиш!Пробвал съм го и става.Това е вариант за спасяване на положението но въобще не е технически издържан!
cenzura
Има обаче и още един проблем със съединитела:Касетата му е надрана челно /по цялата площ на челото/,което въобще не нормално.Това значи че има изпуснати детайли /шайбите/ при сглобяването на двигатела.Възможно е при това тя да се е удряла многократно към картера.При това съединитела не е функционирал нормало-затова не е отделял.Като се вземе на впредвид и приплъзването-нещата са в куп от ясни по-ясни!
За втория вариант,не казвай на никого че аз съм ти го казал!

Penchev Pencho
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 163
Points : 193
Reputation : 11
Join date : 27.08.2009

Върнете се в началото Go down

Какъв ли може да е проблема ? - Page 2 Empty Re: Какъв ли може да е проблема ?

Писане  extreme_rider Чет 22 Апр 2010, 18:50

cau написа:10 от 10 стругар-фрезисти отказват да ми оправят вала.Според тях нямало да стане защото вала е много закален и те нямат такива машини.Ако никой не ми даде,някаква идея какво да го правя тоя вал,за съжаление ще ми се наложи да разпродам мотора :(
колега и според мен по добре събери пари и купи нов вал и за всеки случай при събирането го намажи с някво лепило (аз мажа с локтайт за болтове и лагери) и смятай ,че няма да мръдне но и разглабяне няма да има ако се наложи :)
друг варянт за който се сещам в момента - намери някой вал де е фърлил кърпите и използвай едната пита за да отремонтираш твоя вал и една касета друга втора ръка и става като нов :)
а хората ти отказват да го правят защото точно там повърхността е минала много сериозна циментация и твърдоста е много сериозна - близка е до видираните върхове на стругарските ножове по твърдост
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

Какъв ли може да е проблема ? - Page 2 Empty Re: Какъв ли може да е проблема ?

Писане  cau Чет 22 Апр 2010, 19:03

Хах твоят втори вариант по ми се вижда читав сравнение с това, което ми предложиха днес :).Днес ми предложиха да направя 3 пъпки на вала с електожен после да набия касетата((според мен може да се получи,някакъв дисбаланс).Все още се чудя дали да го пробвам и без това вала е издал багажа вече.Предложиха ми също да го дам да го наварят и после да го струговат на ново според касетата.Ставало чрез някакво прахово наваряване,ще видя ако и това не помогне ,както сега е начасти снимки и айде.
cau
cau
Потребител
Потребител

Брой мнения : 113
Points : 147
Reputation : 2
Join date : 28.03.2010

Върнете се в началото Go down

Какъв ли може да е проблема ? - Page 2 Empty Re: Какъв ли може да е проблема ?

Писане  Penchev Pencho Чет 22 Апр 2010, 19:16

Варианта съм го пробвал от няма и къде,просто защото клиента настояваше за бързо,лесно и евтино приключване на ремонта!Мога да ти дам GSM му за да говорите!

Penchev Pencho
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 163
Points : 193
Reputation : 11
Join date : 27.08.2009

Върнете се в началото Go down

Какъв ли може да е проблема ? - Page 2 Empty Re: Какъв ли може да е проблема ?

Писане  cau Чет 22 Апр 2010, 19:22

Ами ок дай телефона,ама какво да го питам дали още работи мотора или какво.
cau
cau
Потребител
Потребител

Брой мнения : 113
Points : 147
Reputation : 2
Join date : 28.03.2010

Върнете се в началото Go down

Какъв ли може да е проблема ? - Page 2 Empty Re: Какъв ли може да е проблема ?

Писане  cau Чет 22 Апр 2010, 19:49

Кажете мнение за наваряването на вала с електрожен.Преставям си пъпките след обработка ,като "малки лежащи полицайчета" hihihihi .Дали ще окаже някакво влияние на вала?
cau
cau
Потребител
Потребител

Брой мнения : 113
Points : 147
Reputation : 2
Join date : 28.03.2010

Върнете се в началото Go down

Какъв ли може да е проблема ? - Page 2 Empty Re: Какъв ли може да е проблема ?

Писане  Penchev Pencho Чет 22 Апр 2010, 21:25

Как мислиш че ще изпълнява функциите си да предава въртящия момент с тези "легнали полицайчета"?Така няма да стане...!Немеца го е измислил най-добре!
То ако става въпрос за наваряване или заваряване,може да се завари директно към вала,челно до резбата на която навиваш скобата за изваждането на съединитела!Така обаче неможе да се гарантира съосие на двата детайла /шийката на вала и съединитела/ заради разбитите конуси,т.е. съединитела ще бие радиално!Освен това,самата заварка ще "издърпа" съединитела неравномерно по конуса заради температурните разлики-т.е.съединитела ще бие и аксиално! Exclamation
В резултат на това "биене" при високите обороти и в резултат на откаляването на шийката на вала от заварката,съединитела просто в един момент ще се скъса,а може и дори да се пребиеш с мотора! :shock:
Имаш два варианта!Избери си единия от двата!

Penchev Pencho
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 163
Points : 193
Reputation : 11
Join date : 27.08.2009

Върнете се в началото Go down

Какъв ли може да е проблема ? - Page 2 Empty Re: Какъв ли може да е проблема ?

Писане  cau Чет 22 Апр 2010, 22:25

Добре днеска утре ще отида до един фрезист за последно.Казаха ми, че бил много добър и нямало нещо,което да не направи. Ако тогава не стане преминавам към вариантите за лепилата,обаче какво да взема двукомпонентно или това дето колегата казва локтаид за лагери.
cau
cau
Потребител
Потребител

Брой мнения : 113
Points : 147
Reputation : 2
Join date : 28.03.2010

Върнете се в началото Go down

Какъв ли може да е проблема ? - Page 2 Empty Re: Какъв ли може да е проблема ?

Писане  extreme_rider Чет 22 Апр 2010, 22:56

има варянт за ремонт на самия вал посредством наваряване но трябва да знаеш под какъв наклон е конуса за да може след като се навари да се престърже :) пък и самото наваряне на този вал не е проста работа защото трябва да стане със спецялен електрод и след това трябва да мине няква термична обработка самата пита , но успееш ли да намериш хора дето да го направят вала ще е като нов спрямо конуса :) аз се чудя защо немците не са го направили на шлици този съединител и гайката да играе просто крепежно да не падне касетата ....
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

Какъв ли може да е проблема ? - Page 2 Empty Re: Какъв ли може да е проблема ?

Писане  cau Пет 23 Апр 2010, 02:52

Защото и в най-хубавите неща има по нещо гнило,жалко че швабите са се спряли точно на вала и съединителя :).Днес,както казах отидох до един стругар,човека погледна съединителя и вала поклати глава и каза:

-"лошо момче лошо"
Аз му обясних подробно,как стоят нещата (все пак той ми беше последната надежда) казах му за тем подобни шпонки и прочие,след което той категорично отрече да го прави по тези начини.Попитах го как ще го направи,погледна ме с ехидна усмивка и каза:
-"Няма нещо ,което не може да се направи,аз си имам свой начини момче...ще го направя" :).

Човека е на около 65-70 години,стар майстор е от едно време,при него отидох също с препоръка,като ми казаха ,че ако той не успее значи няма правене.Ако успее да ми го направи ще Ви кажа каде е и колко ми е взел.Засега е това,като има развитие ще пиша.
cau
cau
Потребител
Потребител

Брой мнения : 113
Points : 147
Reputation : 2
Join date : 28.03.2010

Върнете се в началото Go down

Какъв ли може да е проблема ? - Page 2 Empty Re: Какъв ли може да е проблема ?

Писане  reventon_94 Пет 23 Апр 2010, 04:02

После качи и някоя снимка да видим как изглежда заедно с шпонката icon_wink icon_wink
reventon_94
reventon_94
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 211
Points : 256
Reputation : 9
Join date : 17.02.2010
Age : 29

Върнете се в началото Go down

Какъв ли може да е проблема ? - Page 2 Empty Re: Какъв ли може да е проблема ?

Писане  nanego Вто 27 Апр 2010, 04:04

reventon_94 написа:После качи и някоя снимка да видим как изглежда заедно с шпонката icon_wink icon_wink

Няма да има шпонка приятел.Проблемите са от точно счупената резба на колегата(и на всички останали).Наварява се резбата с телоподаващо
като се слага мокър парцал на вала, за да не се отвърне.Зачиства се конуса със шкурка,обезмаслява се ,намазваш с фиксатор за резби червен,стягаш и си в джаза.

nanego
Новак
Новак

Брой мнения : 47
Points : 67
Reputation : 3
Join date : 26.08.2009
Age : 55

Върнете се в началото Go down

Какъв ли може да е проблема ? - Page 2 Empty Re: Какъв ли може да е проблема ?

Писане  reventon_94 Вто 27 Апр 2010, 13:19

незнам защо си решил че няма да има ама тази шпонка се прави с цел да не преварта вала а не заради пре.....та резба icon_wink icon_wink icon_wink
reventon_94
reventon_94
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 211
Points : 256
Reputation : 9
Join date : 17.02.2010
Age : 29

Върнете се в началото Go down

Какъв ли може да е проблема ? - Page 2 Empty Re: Какъв ли може да е проблема ?

Писане  extreme_rider Вто 27 Апр 2010, 15:20

да и като направиш тази шпонка намаляваш якостта на вала и има опасност да се "среже" където е шпонката - щом немеца го е измислил така без начи е добре а това което колегата по предлага с локтайта за болтове е най-добрия варянт и според мен
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

Какъв ли може да е проблема ? - Page 2 Empty Re: Какъв ли може да е проблема ?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите