MZ i Simson
2Т Масло - Page 7 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!


Join the forum, it's quick and easy

MZ i Simson
2Т Масло - Page 7 N1pvkqznkvh8dg7sscwaf95q0uw2who8v6pl318u
Кликнете върху картинката за да гласувате за сайта в BGtop!
Благодарим Ви!
MZ i Simson
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2Т Масло

+64
monster18
gozzini
МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД
Xxeon
motoperko
n1k3
TURBO77
milenski
Mz 125
ivan ivanov 1991
drifty
K.KOLEV79
remus1
bracus
ivan vasilev
terexe
ted
Петър Пейков
svetliosb
simson__s50
BaHko
toli_fox
Kirilpm
balkanmaniq
Dichev
Gonke
pi4a s bega4kata
Toecutter
vvk79
Afda
blader4e_96
stefcho
Darkmen
petio
Mad Max
SimsonMania
lachi_racing
vankata*
nbajani
OGN
Embolado
Samuil
lachi
Ivanchu
B51S
Amon42
Simson_s50
reventon_94
slavchev_89
asen_etz
искрен
simsonSR2
vankata87
motofen
sharkylx
venkata4444
S51-ORIGINAL
nkiller
Kristiqn
Penchev Pencho
konstantin
Nedko_vn
extreme_rider
metal4eto_cbr
68 posters

Страница 7 от 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

2Т Масло - Page 7 Empty Re: 2Т Масло

Писане  simson__s50 Вто 03 Яну 2012, 08:32

Аз си карам моторетките със масло за STIHL.карам вече 3 година и нямам оплакване за сега.На цвят маслото е червено.
simson__s50
simson__s50
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 180
Points : 219
Reputation : 0
Join date : 29.07.2011

Върнете се в началото Go down

2Т Масло - Page 7 Empty Re: 2Т Масло

Писане  Dichev Вто 03 Яну 2012, 12:28

Колега масло за резачки не е хубао да използваш понеже е направено за съвсем други спецификации - направено е за експлоатация при адски високи температури, понеже този тип двигатели работят при що-годе постоянни обороти и работят при много по-висок топлинен режим. То ще маже по-зле отколкото в резачката дори.. и аз съм карал с такива масла ,но не е хубаво.
Dichev
Dichev
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 315
Points : 355
Reputation : 18
Join date : 25.10.2011
Age : 28

Върнете се в началото Go down

2Т Масло - Page 7 Empty Re: 2Т Масло

Писане  simson__s50 Вто 03 Яну 2012, 14:15

Знам колега че маслото е редназначено за високи обороти.Но преди карах една година със приста 2т и сегментите почнаха да зъзгат.А да дам 40/50 лева излиза малко солено.Преди баща ми и дядо ми са разказвали че е нямало такива масла и пак са вървели симсони те и мз.
simson__s50
simson__s50
Редовен потребител
Редовен потребител

Брой мнения : 180
Points : 219
Reputation : 0
Join date : 29.07.2011

Върнете се в началото Go down

2Т Масло - Page 7 Empty Re: 2Т Масло

Писане  Toecutter Вто 03 Яну 2012, 14:44

АДДИНОЛ
Toecutter
Toecutter
Спамер

Брой мнения : 1254
Points : 1308
Reputation : 19
Join date : 03.04.2011

Върнете се в началото Go down

2Т Масло - Page 7 Empty Re: 2Т Масло

Писане  Dichev Сря 04 Яну 2012, 01:47

За пристата съм съгласен ,че е пълен боклук.. време е да го сменя и смятам да взема някаква добра полу-синтетика.
Dichev
Dichev
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 315
Points : 355
Reputation : 18
Join date : 25.10.2011
Age : 28

Върнете се в началото Go down

2Т Масло - Page 7 Empty Re: 2Т Масло

Писане  svetliosb Пет 27 Яну 2012, 21:12

И аз съм за ADDINOL
Те германците си го препоръчват за SIMSON. В почти всички техни сайтове за резервни части се предлага!
Ето това е точното наименование: ADDINOL SUPER MIX MZ 405, у нас се предлага на цена 14- 15 лв за литър. icon_wink
svetliosb
svetliosb
Потребител
Потребител

Брой мнения : 113
Points : 144
Reputation : 3
Join date : 11.07.2011

Върнете се в началото Go down

2Т Масло - Page 7 Empty Re: 2Т Масло

Писане  Toecutter Пет 27 Яну 2012, 22:22

Минералното first и за МЗ е препоръчано но тука всеки купува някакво друго но не и оригинала hihihihi
https://www.facebook.com/profile.php?id=100001242469007
Toecutter
Toecutter
Спамер

Брой мнения : 1254
Points : 1308
Reputation : 19
Join date : 03.04.2011

Върнете се в началото Go down

2Т Масло - Page 7 Empty Re: 2Т Масло

Писане  Mad Max Съб 28 Яну 2012, 16:15

Може ли да ми обясните какво означава - "оригинално масло"? Какво разбирате вие под оригинално масло? - Адинол? Ако производителят го препоръчва, та той препоръчва и още доста марки, които са се наложили и доказали като по - квалитетни масла, а именно - Aral, Castrol, Bel - Ray, Elf.. и доста други. Като цяло са подходящи всички масла с такива характеристики. А това дали трябва да е минерално, аз мисля, че трябва, но все пак си карам с полусинтетика, ЕТЗ 150 - по - високо оборотно е от 251, а и често го цедя до края на възможностите му, така че нека да е полусинтетика. Общо взето както и да го погледнеш има доста по - известни и доказали се марки масла от Адинол. Разбира се, не казвам, че е лошо, даже напротив. Просто въпрос на избор, в дешно време има достъпни десетки марки масла, кое от кое, по - хубави. Въпрос на избор. icon_wink
Mad Max
Mad Max
Модератор
Модератор

Брой мнения : 846
Points : 904
Reputation : 75
Join date : 19.10.2009
Age : 31

http://www.stihl.bg

Върнете се в началото Go down

2Т Масло - Page 7 Empty Re: 2Т Масло

Писане  Toecutter Съб 28 Яну 2012, 16:19

ОТ изброените от теб масла Аддинол е посочено от производителя на първо място като наи добро за МЗ ЕТЗ Другите следват след него Оригинал не мога да обясня точно какво е Мисля че това е ПЪРВООБРАЗ first в смисъл не е копие но думата е неточна за масло Така че ще кажа наи доброто масло препоръчано от завода производител което се произвежда и сега Всички други се нареждат след него bigok Те не че не са добри но за тази машина е препоръчано това като наи добро и аз не мога да го оспорвам със завода производител first Сигурно въэ основа на много анализи и опити преди да се пусне машината на пазара Ако бях работил в завода в Чопау щях да ти дам изчерпателен отговор


Последната промяна е направена от Ghost Rider на Съб 28 Яну 2012, 16:28; мнението е било променяно общо 2 пъти
Toecutter
Toecutter
Спамер

Брой мнения : 1254
Points : 1308
Reputation : 19
Join date : 03.04.2011

Върнете се в началото Go down

2Т Масло - Page 7 Empty Re: 2Т Масло

Писане  Afda Съб 28 Яну 2012, 16:25

http://www.motostar777.com/creators/agip/Oil/2_stroke_oil_Mix_2T/ За това какво ще кажете? Аз вече съм на около 1300-1400 километра с него и съм доволен. :)

Afda
Потребител
Потребител

Брой мнения : 138
Points : 162
Reputation : 3
Join date : 12.09.2010

Върнете се в началото Go down

2Т Масло - Page 7 Empty Re: 2Т Масло

Писане  Mad Max Съб 28 Яну 2012, 16:28

Колега, в тази табличка маслата са подредени по азбучен ред, за това е на първо място. А другото което е, не е толкова известно масло, смисъл не е разпространето толкова много, което за мен лично е много добре, защото шанса да е менте и почти нулев. Какво искам да кажа - ами много използвани масла като -Castrol, Valvoline, Elf и така нататък, често са срещани и ментета от тях. А на по - не използваните масла няма кой да се мъчи да прави ментета... разбирате ме нали. Чувал съм за какви ли не случаи на ментета... опазил господ. Иначе, маслото отговаря ли на необходимите стандарти - няма проблеми. Марката, не е толкова важна, важен е произходът. Аз лично съм карал с доста марки масла - известни и безизвестни, но каточе ли най - ми допада Bel - Ray. А и още един въпрос - случайно забелязах в Кауфланд, там при автоаксесоарите да се продават масла, имаше и 2Т пише на тях Кауфланд, някаква безизвестна марка, не ми се рискува с тях, но някой пробвал ли ги е. Mad

ПП - За колегата, който пита за Agip - не съм използвал такова, просто защото, не ми е попадало в полезрението. Иначе съм чувал добри отзиви като цяло за тази марка масла. icon_wink


Последната промяна е направена от Mad Max на Съб 28 Яну 2012, 16:32; мнението е било променяно общо 1 път
Mad Max
Mad Max
Модератор
Модератор

Брой мнения : 846
Points : 904
Reputation : 75
Join date : 19.10.2009
Age : 31

http://www.stihl.bg

Върнете се в началото Go down

2Т Масло - Page 7 Empty Re: 2Т Масло

Писане  Toecutter Съб 28 Яну 2012, 16:31

Колега отвори някои саит немски за части на симсон и мз и да видиш какво масло се препоръчва А също и на ремонтните клипове се налива Аддинол Също и Кастрол http://www.ost2rad.de/Oel-Pflegemittel/ http://katalog-simson-mza-schwalbe-s51-oel-addinol.mza-portal.de/index.php
Toecutter
Toecutter
Спамер

Брой мнения : 1254
Points : 1308
Reputation : 19
Join date : 03.04.2011

Върнете се в началото Go down

2Т Масло - Page 7 Empty Re: 2Т Масло

Писане  Петър Пейков Съб 28 Яну 2012, 17:01

Аз пък съм си доволен от Castrol 2t, работи меко двигатели не пуши много, а и е на добра цена icon_wink
Петър Пейков
Петър Пейков
Модератор
Модератор

Брой мнения : 953
Points : 1055
Reputation : 97
Join date : 20.03.2011
Age : 29

http://www.shiroka-laka.com/

Върнете се в началото Go down

2Т Масло - Page 7 Empty Re: 2Т Масло

Писане  extreme_rider Съб 28 Яну 2012, 17:07

от точно този Agip, за който колегата пита съм изгорил 2-3 литра и съм повече от доволен, но не мога да го намера тук в Ловеч и затова спрях да карам с него. То просто надмина очакванията ми и разликата беше на лице още при първия изгорен литър бензин !
До колкото до другите масла дето се обсъждат от Иво и от Мишо - Минералните масла са като възраст с моторите ни, но това не означава, че са по-добри за тях от да речем една полу-синтетика... Минералните масла в процеса на горене оставят сажди или недойзгарят, което след време се отлага в ауспуха ! Перфектното двутактово масло гори, не оставя сажди и не отделя пушек, но това го могат само синтетичните масла и повечето полу-синтетични. Аз лично мога да твърдя, че съм изгорил и минерални и полу-синтетични масла с кашоните и чесно казано минерални съм купувал само когато съм нямал възможност да купя полу-синтетика. По въпроса за марките - НЕ ЗАЛАГАМ НА НЕДОКАЗАЛА СЕ МАРКА ПРЕД МЕН ! Сиреч те тоз Addinol няма да го сложа, колкото и добър да е, защото нямам никакви ама никакви наблюдения върху него, а ще си заложа на някоя доказала се марка (Castrol, Valvoline, Bel-Ray, Motul, Aral, Agip и т.н.) Като за мен фаворит винаги си остава Castrol, самоче внесен от Италия или Германия (западна европа), защото както знаете имат завод и в Румъния, но качеството е под всякаква критика ...
extreme_rider
extreme_rider
Помощник Администратор
Помощник Администратор

Брой мнения : 2348
Points : 2642
Reputation : 231
Join date : 09.08.2009
Age : 34

http://www.bg-nearnici.com

Върнете се в началото Go down

2Т Масло - Page 7 Empty Re: 2Т Масло

Писане  Toecutter Съб 28 Яну 2012, 17:37

Петър Пейков написа:Аз пък съм си доволен от Castrol 2t, работи меко двигатели не пуши много, а и е на добра цена icon_wink
И с КАСТРОЛ съм карал като беше ефтина пълната синтетика и бях много доволен наистина е меко масло и според мене
Toecutter
Toecutter
Спамер

Брой мнения : 1254
Points : 1308
Reputation : 19
Join date : 03.04.2011

Върнете се в началото Go down

2Т Масло - Page 7 Empty Re: 2Т Масло

Писане  Toecutter Съб 28 Яну 2012, 17:44

extreme_rider написа:от точно този Agip, за който колегата пита съм изгорил 2-3 литра и съм повече от доволен, но не мога да го намера тук в Ловеч и затова спрях да карам с него. То просто надмина очакванията ми и разликата беше на лице още при първия изгорен литър бензин !
До колкото до другите масла дето се обсъждат от Иво и от Мишо - Минералните масла са като възраст с моторите ни, но това не означава, че са по-добри за тях от да речем една полу-синтетика... Минералните масла в процеса на горене оставят сажди или недойзгарят, което след време се отлага в ауспуха ! Перфектното двутактово масло гори, не оставя сажди и не отделя пушек, но това го могат само синтетичните масла и повечето полу-синтетични. Аз лично мога да твърдя, че съм изгорил и минерални и полу-синтетични масла с кашоните и чесно казано минерални съм купувал само когато съм нямал възможност да купя полу-синтетика. По въпроса за марките - НЕ ЗАЛАГАМ НА НЕДОКАЗАЛА СЕ МАРКА ПРЕД МЕН ! Сиреч те тоз Addinol няма да го сложа, колкото и добър да е, защото нямам никакви ама никакви наблюдения върху него, а ще си заложа на някоя доказала се марка (Castrol, Valvoline, Bel-Ray, Motul, Aral, Agip и т.н.) Като за мен фаворит винаги си остава Castrol, самоче внесен от Италия или Германия (западна европа), защото както знаете имат завод и в Румъния, но качеството е под всякаква критика ...

И с Кастрол съм карал Тишо като беше ефтин и бях много доволен И с Шел съм карал не ми хареса Също и Дитакт и М10Д с тях много тежко върви С карлюбе също ми хареса маслото с него наи много съм карал Моторекс също Мотекс също сега последната година слагах и от ЩИЛСКОТО върви ама си имам едно на ум че не е за мотор Пристата за мене е пълен фалш двигателя се държи като че ли е с М10Д лично мнение
Слагал съм и Лемфиордер двигателно 10 В 40 с него върви ама тежко иначе добре смазва като че ли по добре запълва защото шумовете се изчистиха ОТ МАННОЛА не съм много доволен по точно от минералното от полусинтетиката съм доволен Сега ще карам с Адинол което го пробвах на късо разстояние и се държи добре двигателя но напролет ще имам по големи представи за него
Toecutter
Toecutter
Спамер

Брой мнения : 1254
Points : 1308
Reputation : 19
Join date : 03.04.2011

Върнете се в началото Go down

2Т Масло - Page 7 Empty Re: 2Т Масло

Писане  svetliosb Пон 30 Яну 2012, 03:02

Относно Адинола, ето няколко линка за да няма съмнения относно него!
https://2img.net/r/ihimg/f/268/ad10009bproduktbeschrei.jpg/- трансмисионно
https://2img.net/r/ihimg/f/19/addinoltelegabeloelsae5.jpg/ - двигателното
https://2img.net/r/ihimg/f/854/27390.jpg/
svetliosb
svetliosb
Потребител
Потребител

Брой мнения : 113
Points : 144
Reputation : 3
Join date : 11.07.2011

Върнете се в началото Go down

2Т Масло - Page 7 Empty Re: 2Т Масло

Писане  Amon42 Вто 31 Яну 2012, 21:14

Хм..ако става въпрос за тези жълтите от Кауфланд, на тях пише, че са произведени в Германия, т.е. са с немски произход. Неведнъж се замислях да си купя. Цената мисля беше ок. 10 лв. Дали да вярвям на написаното отзад?? Иначе налепени някакви си стикерчета за стандарт по JASO (Япония...?) и ISO (САЩ)... Смятям да опитам first
Amon42
Amon42
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 477
Points : 547
Reputation : 19
Join date : 19.03.2010
Age : 28

Върнете се в началото Go down

2Т Масло - Page 7 Empty Re: 2Т Масло

Писане  Toecutter Вто 31 Яну 2012, 22:11

Toecutter
Toecutter
Спамер

Брой мнения : 1254
Points : 1308
Reputation : 19
Join date : 03.04.2011

Върнете се в началото Go down

2Т Масло - Page 7 Empty Re: 2Т Масло

Писане  ted Пет 11 Май 2012, 00:06

И аз да се включа .Аз симсона го карам със 2Тмикс на плама дали е подходящо.И има ли някой който е карал с него.

ted
Ентусиаст
Ентусиаст

Брой мнения : 87
Points : 113
Reputation : 0
Join date : 07.12.2011

Върнете се в началото Go down

2Т Масло - Page 7 Empty Re: 2Т Масло

Писане  terexe Пет 15 Юни 2012, 23:31

Колеги относно маслото аз карам с щил червеното навъртях вече 1800 км. Нямали да е по полезно за всички нас ако всеки който е затегнал двигател да сподели с какво масло е бил. Така може до някъде да се проясни проблема с маслата. hmm
terexe
terexe
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 232
Points : 265
Reputation : 9
Join date : 06.09.2011
Age : 47

Върнете се в началото Go down

2Т Масло - Page 7 Empty Re: 2Т Масло

Писане  Mad Max Съб 16 Юни 2012, 00:34

Колега, това за затягането, не е много меродавно. Например 10 000км си карал с Кастрол, Мотул и Валволин и изведнъж минаваш на Бел Рей и ти затяга с него двигателя, защото просто му е дошло времето и изведнъж - за нищо не става бел рея...
Mad Max
Mad Max
Модератор
Модератор

Брой мнения : 846
Points : 904
Reputation : 75
Join date : 19.10.2009
Age : 31

http://www.stihl.bg

Върнете се в началото Go down

2Т Масло - Page 7 Empty Re: 2Т Масло

Писане  terexe Съб 16 Юни 2012, 02:01

Колега и ти си прав ама имам в предвид, че като все си карал с едно масло примерно хуск moto 5000 или 10000 км и е станала белята hmm и хоп пишеш колеги така и така затегна бях с еди какво масло и така
terexe
terexe
Пристрастен
Пристрастен

Брой мнения : 232
Points : 265
Reputation : 9
Join date : 06.09.2011
Age : 47

Върнете се в началото Go down

2Т Масло - Page 7 Empty Re: 2Т Масло

Писане  ivan vasilev Съб 16 Юни 2012, 02:55

Моят Минск търпи само Игат и Статул вземани на бонус по 7 лева ,минерални!!.......и затова ми е живо и здраво още!...........мнението е от скалите в морето!! bananadance

ivan vasilev
Много голям спамер

Брой мнения : 104
Points : 87
Reputation : -26
Join date : 14.04.2011

Върнете се в началото Go down

2Т Масло - Page 7 Empty Re: 2Т Масло

Писане  bracus Съб 16 Юни 2012, 04:58

Минска с отработено масло най-добре върви. Мнението е от сушата hihihihi
А по темата мисля, че червената приста е добро съотношение между цена и качество.
bracus
bracus
Почетен член
Почетен член

Брой мнения : 527
Points : 609
Reputation : 42
Join date : 15.05.2012
Age : 36

Върнете се в началото Go down

2Т Масло - Page 7 Empty Re: 2Т Масло

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 7 от 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите